Mesajı Okuyun
Old 06-11-2012, 14:32   #34
Av. Bilal

Beni 2-3 sefer telefonla aradılar. Hatta Genç Baro'dan aradılar ve kazancı ve mobilhukuk ile ortak çalıştıklarını, mobilhukuk sistemine üye olmak isteyip istemediğimi sordular.
Bence bu sistem bizlerin lehine görünüyor gibi olsa da değil. Aslında bu ve benzeri girişimlerle, avukatların zaman ve bilgi açısından sömürülmesine engel olmayan barolar yüzünden, bu tür sorun ve eksiklikleri tespit eden 3.şahıslar bizim sırtımızdan para kazanmanın yollarını arıyorum.

BU TARZ BİR İŞ YAPILACAKSA, BARO ÜZERİNDEN YAPILMALIDIR.

SIRTIMIZDAN PARA KAZANMA PEŞİNDE OLANLARA BİR ÖRNEK:
İsim vermeyeceğim bir hastane ile yaptığım görüşmede, hastane sahibi ile aramızda geçen diyalog aynen şöyle"

....-Avukat Bey bu tür davaları ilk olarak biz açtık. eğer kazanırsak diğer avukat arkadaşlarla birlikte bir hukuk bürosu açarız (aslında kastettiği, benim param var ben açarım siz yanımda çalışırsınız)ve emsal kararımız olduğu için bu tür davaların peşine düşeriz.
BEN : İyi de .. Bey, ben bu söylediğinizi duymamış olayım, Zira şu kanunun, şu maddelerine göre bu yasaktır, suçtur...vs
......Cevabı : Tamam da avukat Bey bunun bir sürü örneği var uygulamada, ben tanıyorum. Olmadı bir danışmanlık şirketi kurarım, onun altında yaparız..
BEN.....: PESSSSSSS YANİ