Mesajı Okuyun
Old 12-10-2009, 09:34   #2
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Konuk
eski eşime karşı dava olarak açtığım boşanma davası sonunda tazminat kazandım.aynı tarihlerde başlayıp biten takı davam için de mahkeme takılarımın karşılığını almam yönünde karar verdi.yaklaşık 6-7 ay önce olduğunu tahmin ettiğim bir süre önce avukatım eski eşimin maaşına haciz koydurararak 1/4 oranında maaşını almaya başlamış.ben daha yeni öğrendim bu bilgiyi avukatımdan ve dolayısıyla güvenim zedelendi.sorduğumda tam net olarak ödenen tutarı da öğrenemiyorum.avukatım sözel anlaşmamız gereği önce kendi avukatlık üzretini tahsil ediyor şu an ...

merak ettiğim;eski eşimin maaşından avukatıma tam olarak gelen tutarın ne kadar olduğunu avukatımın vereceği bilgi dışında öğrenme imkanım var mıdır?maaşından kesilen tazminatlarımın avukatım dışında direk benim hesabıma geçmesini isteyebilir miyim?

Sn,katılımcı

Avukatınızdan ,eşinizin maaş kesintisinin yapıldığı icra dosyasının numarasını öğrenerek ilgili icra dairesine bu dosya numarası üzerinden başvuraraak tüm hesap dökümlerinizi çıkartmanız mümkündür.
Avukat müvekkil ilişkisi güvene dayalı bir ilişkidir.Öncelikle aranızda bu güven ilişkisi zedelenmişse bu durumu avukatınızla görüşmenizi tavsiye ediyoruz.Gerekirse avukatınızın ücretini ödemek koşuluyla dava ve icra takiplerinizden çekilmesini talep edebilirsiniz.