Mesajı Okuyun
Old 21-07-2011, 10:18   #1
Konuk

Varsayılan boşanma sonrası mal paylaşımı

merhaba öncelikle cevalarınız için tşk ederim.Çalışan bir kadın olarak babama ait eski evin yıkımı sonucu emekli paramla bir daire yaptım.İnşaat bitiminde sıkıntılardan dolayı 1999 da alınan y.kullanım izniyle oturuma dvm edip 5.1.2006 da kat mülkiyeti şeklindeki tapumuzu ben ve kardeşlerim aldık.Kargir evden cins tashihi yapılarak zemin üstü 1. kat daire gözükmektedir.Ayrıca annem kanser hastası olduğundan kendi adına kayıtlı dükkanı satışından ve alıcının 1/4 kadim hissesi ile tevhit edilmesinden tescil edildi yazan bir tapuyuda bana devretti.Eşim alkolik ve şiddet uyguluyor boşanmak istiyorum korkum yılların emeği ve baba malından kalan ev ve dükkanıma ortak olması..ayrılırsak yarısını alabilir mi ? Ayrıca evden gitmiyor.Aynı evde otururken boşanabilir miyim ?
Boşanırsak malların yarısını ona verseler beni evden çıkarabilir mi? Dilekçe vermeden satış yapıp birine devretsem bozabilir mi ? Bu kanun çalışmayan eşlere yararken çalışan bayanları mağdur etti.Ayrıca arsanın babamın olması ve arsa payı..bunlar dikkate alınmaz mı ??
Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Teşekkürler