Mesajı Okuyun
Old 20-06-2018, 07:28   #2
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Merhaba sayın meslektaşlarım….

Türk Telekom ile aşağıdaki olaya benzer bir sorun yaşamış olan bir müvekkiliniz oldu mu hiç?

1.Müvekkilimin beyanına göre; ….. tarihinde 444 1 444 no.lu Türk Telekom numarasından aranılan (Tel No: ……) müvekkilime aynen; ”internet hizmetiniz bitiyor, iki kampanyamız var” denilmiş , müvekkilimin “beni hiç bir kampanyaya sokmayın, taahhüt istiyorsunuz, ben serbest olmak istiyorum” demesi üzerine de; “mecbursunuz bu seçeneklerden birine girmeniz gerekiyor” denilmiş.

2.Ve devamında “ Birinci kampanya 70,00 lira ,tüm makinanız ve hatlarınız değişecek İkinci kampanya 60,00 lira hiç bir şekilde sisteminiz değişmeyecek ne makinanız ,ne hattınız ve iki sene D-SMART TV hediyeniz var hiç ücretsiz” olduğu belirtilmiş.

3.Müvekkilimin ,”amannnn asla D-SMART istemiyorum” ve ayrıca “D-SMART’la ne alakası var” demesi üzerine, kendisine “Türk Telekom ve D-SMART birleşti ,ikisi aynı firma oldu” denilmiş, ayrıca “ TV sadece hediye, hiç bir ücret ödemeyeceği ” beyan edilmiş. İnternetin de D-SMART olacağı hakkında hiç bir bilgi verilmemiş. Müvekkilim D-SMART’la ilgili üç abonelik sözleşmesini “Türk Telekom olduğunu zannederek” imzalamış.

4.Müvekkilimin düşüncesine göre 444 1 444 NO.LU TÜRK TELEKOM NUMARASINDAN, KENDİSİNE AİT ….. NO.LU TELEFONA YAPILAN ÇAĞRIYLA ALDATILMIŞ, KANDIRILMIŞ ve Türk Telekom’a ait olduğuna ikna edilerek D-SMART’A YÖNLENDİRİLMİŞ, ve ÜÇ Sözleşme imzalamak mecburiyetinde bırakılmış.

5.Sözleşmeler imzalanırken kendisine TTNET aboneliklerinin bitmiş olduğu söylenmiş olan müvekkilim, sonuç olarak alacaklısı TTNET ve Türk Telekom AŞ. olan üç icra takibinin borçlusu olduğunu hayretler içinde öğrenmiş.

Siz olsanız ne yapar, nasıl bir yol izlersiniz…?

Görüş ve önerilerinizi paylaşmanız dileğiyle….

GÜNAYDIN...
Müvekkilimin düşüncesine göre 444 1 444 NO.LU TÜRK TELEKOM NUMARASINDAN, KENDİSİNE AİT ….. NO.LU TELEFONA YAPILAN ÇAĞRIYLA ALDATILMIŞ, KANDIRILMIŞ ve Türk Telekom’a ait olduğuna ikna edilerek D-SMART’A YÖNLENDİRİLMİŞ, ve ÜÇ Sözleşme imzalamak mecburiyetinde bırakılmış.

Hayretler içinde öğrendiğinden itibaren, "hile" de aranan bir yıllık süre geçmemiş ise,
1- Önce, karşı tarafla sözlü olarak temasa geçer ve kayda geçen telefon asıl telefonlardan söz ederek kandırıldığımı yüzlerine vurur ve derhal bu işi düzeltmelerini isterim. Düzeltilmediği takdirde, Noterden, ihtarname keşide ederek sözleşmeyi feshedeceğimi, kendilerini Türk Telekomun üst kurullarına ve bu hususta denetici olarak Devletin de bir kuruluşu varsa oraya da şikayet edeceğimi, ayrıntılı noter fesih namesinin bir örneğini şikayet dilekçelerine ekleyeceğimi, yanı sıra bunu internette de yayınlayacağımı, TCK ilgili madde uyarınca hulus ve saffet söz konusu olduğundan, C. Savcılığına şikayet edeceğimi söylerim.
2- Borcun icra ödeme müddeti olan 7 veya kaç günde, borcu ödemem.
3- Menfi tespit dâvası açarım.
4- C. Savcılığına dilekçe veririm,
5- Emek ve masraf yönünden, astarı yüzünden pahalı olmak.
Saygılarımla...