Mesajı Okuyun
Old 08-11-2016, 15:13   #9
Av.Özgür KARABULUT

Varsayılan Reklam Yasağı tamamen kalkmalı!

Bence reklam yasağı tamamen kalkmalı. İnternet kullanımının, anonimliğin ve denetimsizliğin bu kadar arttığı bir ortamda anlamsız kalıyor. Öyle ya da böyle bu yasağın etrafından dolanılacak o kadar çok yöntem var ki...

Öte yandan, sermaye sahibi büyük hukuk bürolarının yasağa takılmadan onlarca çeşit yoldan reklamını yapabildiği bir durumda, bu yasağın yalnızca, kendi halinde mesleğini icra etmeye çalışan avukatların zararına işlediğini bile düşünüyorum. Çapı ve bütçesi Google'da reklam yapmaya yetenlerin TV kanallarında veya değişik mecralarda boy gösterenlerle rekabet edebilmesi mümkün olmuyor. Ha diyeceksiniz ki "Zaten gücü rekabet etmeye yetmez", o zaman bırakalım da reklamını yapsın da kendi çapındaki ürünlerini kendi toplasın

Avukat sayısının katlanarak arttığı, Asgari Ücret Tarifesi'nin kullanılmadığı, rekabetin diz boyu olduğu günümüzde ya meslek ve kuralları yeniden tarif edilmeli ya da yasak kalkmalı...

Saygılarımla

(THS üyeliğim dışında "Av." ünvanını kullanmıyorum. İnternet sitem yok, reklam vermiyorum )