Mesajı Okuyun
Old 11-10-2010, 16:23   #4
Admin

Sayın av.esengül çördük,
Alıntı:
Yazan av.esengül çördük
Avukatlık Kanunu teknolojik gelişmelere göre güncellenmelidir.
Bence avukatlık mevzuatı teknolojik gelişmeleri "en yakından" takip eden mevzuattır.

TBB Avukatlık reklam yönetmeliğinde avukatların internet sitelerinin teknik olarak HTML dilinde hangi anahtar kelimeleri (keyword) kullanacağı, nasıl link alıp/nasıl link vereceği dahi gayet ayrıntılı olarak düzenlenmiştir.

Dünyada hiçbir ülkede herhangi bir mesleğe yönelik herhangi bir hukuki düzenlemede bu kadar teknik ayrıntıya girildiğini sanmıyorum. Aksini bilen varsa beni de aydınlatmasını rica ederim.

Dolayısıyla Türk avukatlık mevzuatının teknolojik gelişmeleri yakından takip etmediğinden bahsetmek imkansız ama bu "FAZLASIYLA yakın takibin" yerindeliliği elbette ayrı bir tartışma konusu.

Alıntı:
Yazan av.esengül çördük
Bu hususu Türkiye Barolar Birliğinin Genç Avukatlara yönelik yapılan bir toplantısında dile getirdim ancak baroların veya birliğin bunu çok zor kontrol edeceği şeklinde bir cevap aldım.
Otomatik olarak kontrol edilmiyor olabilir ama bahsettiğiniz siteleri şikayet yoluyla ilgili barolara bildirirseniz disiplin işlemi yapılacağı tartışmasız.