Mesajı Okuyun
Old 11-11-2013, 18:55   #1
Konuk

Varsayılan 5 yil sonunda bosanamadim - simdi ne yapacagim?

5 yil once esimin siddetinden dolayi hastanelik oldum, eve donunce, cocuklarimi siddetten kurtarmak icin bosanma davasi actim. Fakat, hastayken actigim dava'da sebeb olarak 'cocuklara karsi siddet' olarak yazan avukatim elimde benim hastane belgelerim, cocuklarim adliye pedagog'una kapali kapilar arkasinda vermeye mecbur kaldilar, orada da babalarinin onlara vurdugunu itiraf etmisler, baba hicbir pedagog gorusmesine gelmedi, gelmeye mecbur edilmedi, oysa ben cocuklarimla 2-3 kez ayri ayri gidip gorusmeler yapmak zorunda kaldim, sonucta, hep 'ben bosanmak istemiyorum, ' deyip, bosanma surecini uzatan, dava sirasinda pedagog esliginde cocuklarini ayda 2kez gorme hakkini hic kullanmayip 5 yil boyunca cocuklarini 1 gun dahi gormeyen bir baba'dan devlet beni bosamadi. simdi, uzaklastirma kararimizin gecerligi, bana verilen gecici velayet, ve nafaka hepsi bitti..... o odullendiriliyor, ve ben cocuklarimizi tek basima buyutup egitmeye calisirken o uzaktan bize siddet uygulamaya devam ediyor... 3 yil ayri yasayip beklemem gerekiyormus - bu sirada nafaka kesildi, benden butun 5 yil boyunca avukat borclarini icra yoluyla istedi ( ki ben ayda 1400 TL kazaniyorum, o 10,000 ustunde kazaniyor) simdi ne yapabilirim? gercekten sadece bekleyecekmiyim? lutfen yol gosterin.