Mesajı Okuyun
Old 02-04-2012, 09:32   #1
Av.Ezgi Keçecioğlu

Önemli İcra memurunun gerçeğe aykırı tutanak tanzim etmesi

Değerli Meslektaşlarım, geçen hafta başıma gelen bir olay hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Hacze gittiğimiz evde muhafaza işlemi yapılmasını talep ettim, icra memuru 4tane hammal çağıracağını söyledi ben 2tane yeterli olacağını söyledim ve talebim doğrultusunda 2hammal 1 çilingir ile çalışmaya başlandı. bu 2 hammal için 200'er lira ücret takdir edeceğini söyledi, çok yüksek dedim sonuçta tahliye değil muhafaza işlemi yaptık. Taksiye binip yedi emin deposuna dönerken araçta bana tutanağa imza attırdı; ancak henüz hammalların imzalarını almamıştı. Depoya eşyalar indikten sonra benim olmadığım bir köşede 4hammal 1 çilinigir imzası açmış ve 5 kişiden imza almış. Memurun bağlı bulunduğu İcra Müdürü ile görüştüm yanlışlığın düzeltilmesini istedim, ben memurumu dinledim siz sorun çıkarmışsınız orada olmayan kimsenin imzasını almadığını, yani tutanağın doğru olduğunu, gidip şikayet etmemi söyledi. Bu duruma hacze birlikte gittiğimiz stajyerimiz, katibimiz ve yedi emin olan kişi şahittir. Sorum şu; sizce resmi belgede sahtecilik suçu oluşmuş mudur? İcra Memuru gerçek olan resmi belgeye ilaveler yapmak suretiyle sahte belge tanzim etmiş oldu. Sizler Savcılığa şikayet eder miydiniz? Yardımcı olup benimle görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Saygılarımla.