Mesajı Okuyun
Old 27-03-2010, 21:14   #10
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan eXistenZ
Yukarıda anlatılan ışığında sormak istediğim bir sorum var benimde, karşılıksız çıkan çek şirket çeki, yargılaması yapılan kişilerden biri şirketim yönetim kurulu üyesi diğeri ise yönetim kurulunca verilen yetkiyle çeki imzalyan muhasebe müdürü(şu an itibariyle bu şirketten ayrılmış) Şirket açılan tüm dosyalara taahhütname koymak istiyor.Şirket adına bir taahhütname yapıldığı takdirde diğer sanık çalışan için de yargılama duracakmıdır?

.

İlke olarak her sanık kendi bacağından asılır. Yasa çıkarılırken bu gibi durumlar öngörülmediğinden yapacak bir şey yok. Bir çek için iki sanık yaratan Sayın Mahkemelere ne diyeyim.

Alıntı:
İkinci olarakta eski kanundan farklı olarak artık çekin karşılığını hesapta bulundurması gereken kişi sorumlu olacağından çalışan olarak verilen yetkiye göre çeki imzalayan kişinin durumu ne olacaktır.?(Kendi kanaatim ceza almayacağı yönündedir)

Paylaşımlarınız için teşekkürler

1 hafta önce aynı durumdaki müvekkil beraat etti. Şirket sorumlusu için suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi. Oysa, 3167 S.K.na göre ceza alması gerekiyordu.

Özetle, bu ülkede her yeni çıkan yasa (bana göre uygulamacıların görüşü alınmadığı için) yeni bir kaos yaratmaktadır.