Mesajı Okuyun
Old 14-11-2006, 15:29   #15
ISIL YILMAZ

Futbolu zerre kadar sevmeyen biri olarak söylemeliyim ki Tio'nun taraftarlık yorumu çok yerinde olmuş.

Gerçekten de taraftarlık, sözlüklere sığdılamayacak türden bir ruh hali ve tavır. Benim anlayamadığım şeklide ve tam da Tio'nun anlattığı şekilde bir bağlanma, özdeş olma ve hatta tutulan takımın içinde esrime hali. Bu hallere kadın da sahip olabilir erkek de. Ancak, Tio'nun söylediği şey, takım tutmak ise taraftar olmayı ayıran bazı göstergelerin olduğu sanırım. Bu göstergeler öyle ki, "kadın" ile bağdaştırılması mümkün olmuyor demek ki. Mesela küfretmek, mesela birinin üzerine idrar torbası atmak, mesela maç için stad önünde sabahlamak, mesela polisten cop yemek, mesela atılan bir yumurtaya hedef olmak...

Bir kadının futbol sevmesine ve genel olarak futbol taraftarlığına benim kendimce itirazlarım var da, bu itirazlar açılan başlığın altında olmasa da olur. Onun için bunları pas geçip şunu söyleyeyim : Taraftarlık Tio'nun anlattığıysa ( ki ben ona inanıyorum ) bunları beceren kadınlar da çıkacaktır, emin oabilirsiniz. Taraftarlık Duygu'nun ve Seyda'nın anlattığıysa bunu becermiş kadın zaten çok.

Saygılar.