Mesajı Okuyun
Old 27-05-2008, 11:39   #24
av.pergamon

Bende arkadaşların büyük çoğunluğu gibi yeşil pasaportun tüm avukat arkadaşlara verilmesi gerektiğini düşüyorum. Mecliste en çok temsil edilen meslek gruplarından olmamıza rağmen nedense meclise giden arkadaşlar kendi meslek grubunun sorunları ile ilgilenmiyor . Avukat vekillerin bizim sorunlarımızla ilgilenmeleri için daha fazla çaba sarfetmemiz gerektiğini düşünüyorum . Belki de biz istemeyi bilmiyoruz ve bazı haklar verilmediği için sadece kendi aramızda tartışıyoruz.

Ayrıca Sayın Av.Şamil Demir yeşil pasaportu almanın tek fonksiyonunun 50 Euro mu olacağını soruyor ancak kendisi zannediyorum Ankarada oturduğu için bu sorunlardan uzak ancak bizler yurt dışına çıkmadan önce vize almak için zorunlu olarak Ankara ,İstanbul veya İzmir ziyareti yapmak zorunda kalıyoruz ayrıca bu işler bir günde de bitmiyor üç dört gün sürünmek zorunda kalıyoruz.
Bu nedenle hiç olmazsa ticaret odalarının üyelerine verdiği destek gibi ; vize prosedürünün kolaylaştırılması için Barolar Birliğide birşeyler yapabilir diye düşünüyorum .