Mesajı Okuyun
Old 15-08-2017, 21:34   #1
LpLozi

Varsayılan Yeni Meslek Için Şehir Şeçimi

Öncelikle herkese iyi akşamlar. Ben Ankara Barosunda stajımı yeni bitirmiş bir meslektaş adayınızım Şuan tamamen kafa karışıklığı içinde günlerdir düşünüyorum ancak içinden çıkamıyorum umarım bana yardımcı olursunuz ve kafamın berraklaşmasını sağlarsınız. Öncelikle hangi şehirde ofisimi kurmam gerektiğine bir türlü karar veremiyorum İzmir ve İstanbul arasında kalmış durumumdayım. Yaklaşık 18 yıldır Ankara'da yaşıyorum ve artık ömrümün geri kalanını ankara'da kesinlikle geçirmek istemiyorum. Bahsettiğim her iki şehirde de babamın yaptığı meslekten dolayı gene bize iş sağlayacak çevremiz olduğunu düşünüyorum, en azından verilen sözler o yönde Ancak İzmir konusunda herkes çok tereddütlü konuşuyor, mesleki açıdan çok kısıtlı olduğu söyleniyor. Benim gönlümden geçen şehir İzmir ancak üstadlarımın izmir konusunda çok kötü konuşmasından dolayı İzmir'den biraz soğumuş durumundayım... Acaba izmirde avukatlık yapıp bana biraz mesleki imkanlardan bahsedebilecek var mı acaba, çünkü direk ofis açmayı düşünüyorum ve iş imkanlarını çok merak ediyorum.