Mesajı Okuyun
Old 03-05-2013, 12:23   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan behra
ben 3,5 ay önce anlaşmalı olarak boşandım.ve 15 aylık kızımın velayeti bende.eski eşim anlaşmalı boşanmayı kabul etmem ve nafaka tazminat istememem halinde ileri zamanlarda bana velayet davası açmayacağını söyledi.ve boşanırken benden bütün ziynet eşyalarımıda aldı.sadece kızıma 50 tl nafaka ödüyor bana nafaka vermiyor.ev araba bankadaki para hepsi annesinin üstüne.bankadaki parayı sonradan geçirdi annesinin üstüne bizim biriktirdiğimiz paraydı hak talep etmemem için.şimdide arayıp sürekli tehdit ediyor beni kızım biraz büyüsün alacağım onu senden mallar hemen benim üstüme olur yalancı şahit de bulurum herşeyi yaparım diyor.ben ne yapmalıyım suç duyurusunda bulunayımmı?yoksa yeniden dava mı açayım ne yapacağımı bilemiyorum.çocuğumu benden alabilirmi?bende çalışıyorum ve çocuğumu çok güzel şartlarda bakıyorum.yardımcı olun lütfen.şimdiden çok teşekkürler.

Öncelikle bir avukata boşanma kararını gösterin. Hatta, boşanma davasının dosyasını inceletin. Nelerden feragat ettiğiniz ortaya çıksın. Buna göre açılacak bir dava varsa, sizi yönlendirsin.

Velayet konusunda endişelenmeniz gerek yok. Velayet bir tarafa bırakıldıktan sonra olağandışı olumsuzluk yaşanmadığı müddetçe, diğer tarafa verilmez. Anlatımınızdan böyle bir durum olmadığı açık. Bu konuda suç duyurusunda bulunmaya gerek yok, ayrıca dava açmanıza da gerek yok. Davayı eski eşiniz açarsa, mutlaka bir avukattan profesyonel destek alınız.