Mesajı Okuyun
Old 29-06-2009, 10:14   #17
Av.Ferahfeza

15 YAŞINDAKİ KIZINI ÖLDÜRDÜ

28 Haziran 2009 13:00
Almanya’nın Schweinfurt kentinde babası tarafından bıçaklanarak öldürülen 15 yaşındaki B... Ö...’ın erkek arkadaşı S... D., babası aracılığıyla olay gecesini anlattı: O gece B... ile son kez telefonlaştık. ‘Babamdan çok korkuyorum. Kapıda biri var’ dedi ve telefonunu kapattı.
Almanya’nın Schweinfurt kentinde babası M... Ö... tarafındna bıçaklanan 15 yaşındaki B...’nın erkek arkadaşı olduğu söylenen 16 yaşındaki S... D. cinayetin şokunu yaşıyor. S..., babası U.D. aracılığıyla Hürriyet’e o geceyi anlattı:
“Oğlum ile B... yaklaşık bir aydır görüşüyorlar. Olaydan bizim de haberimiz var. Sık sık telefonlaşıyorlardı. Zaman zaman da dışarıda buluşuyorlarmış. İki tertemiz gencin arkadaşlık yapmasında nasıl bir sakınca olabilir ki? B...’nın babası M... Ö...’ın yaklaşık iki hafta önce bu arkadaşlıktan haberi olmuş. Oğlumu aramış. Kızımdan vazgeçmesini, bir daha görüşmemesini söylemiş. Daha sonra ise oğlumun yanına giderek söylediklerini tekrarlamış. Ancak gençler temiz duygularla arkadaşlıklarını sürdürdüler.”
‘Çok korkuyordu’
Schweinfurt’ta meslek okuluna giden ve çevresi tarafından sevilen bir genç olan oğlu S... D. ile B...’nın olay gecesi de telefonlaştıklarını ifade eden baba U.D. “Olayın saat 03.30 gibi meydana geldiği belirtiliyor. Oğlum ile B... saat 00.30 gibi telefonlaşmışlar. B... ‘Babam arkadaşlığımıza karşı çıkıyor. Beni çok rahatsız ediyor. Korkuyorum’ demiş. Kısa süre sonra ise ‘Kapıda birisi bekliyor’ deyip telefon kapanmış. Oğlum daha sonra kendisine ulaşamamış” bilgisini verdi.
‘Oğlum şokta’
Oğlunun sabah meslek okuluna gittiğini belirten baba U.D. “Cinayetten sonraki sabah polis oğlumu okuldan alıp karakola götürmüş. Beni de çağırdılar. Oğlum arkadaş olduklarını anlattı. Ancak ölüm haberiyle şok olduğu için gözyaşlarına boğuldu. B...’nın öldüğüne inanamadı. Çocuğu hastaneye kaldırıp sakinleştirici iğne vurdurduk. İki gün evde kendine gelemedi. Sürekli ağladı. Hâlâ ‘Biz birbirimizi sevmiştik. B...’dan ne istediniz’ diye soruyor” diye konuştu.
Mahalle baskısı vardı
Cinayetten üç gün önce B... ve erkek arkadaşının, diğer arkadaşları ile birlikte bir sokak şenliğine katıldığı, bunu gören bir şahsın ise bunu babası M... Ö...’a abartılı bir şekilde aktardığı iddia ediliyor. Babanın da bunun üzerine B... üzerindeki baskıyı artırdığı, B...’nın da bu nedenle alt kattaki anneannesinde kaldığı söyleniyor.
Cinayeti, polise imam ihbar etmiş
BABA M... Ö..., B...’yı bıçakladıktan sonra Schweinfurt İslam Kültür Merkezi hocası Turan K...’yi arayarak “Galiba kızımı öldürdüm” dedi. Ö...’ın Eskişehir’den hemşehrisi ve uzaktan da akrabası olan K...’ye telefonda yaşananları anlatan M... Ö...’ın bulunduğu yeri söylediği ve daha sonra beklediği, hoca K...’nin ise polise haber verdiği ifade edildi.
K... ve Ö... kısa bir süre birbirlerine sarıldılar ve daha sonra B...’nın babası gözaltına alındı. Baba Ö...’ın polis geldiğinde kızının hayatta olup olmadığını bilmediği, acı haberi güvenlik güçlerinden aldığı belirtildi.
hürriyet