Mesajı Okuyun
Old 27-05-2009, 12:36   #11
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Polis eşliğinde çocuklarını görmeye geldi, öldürüldü

27/05/2009

S...'da 18 Mayıs günü eski eşi tarafından öldürülen H... B...'nin velayeti babalarında olan kızlarını görebilmek için polis eşliğinde eski eşinin evine geldiği anlaşıldı. 28 yaşındaki H... B...'nin ikiz kardeşi N... K... "(Eski eniştem) polislerin arasından geçip çocuklarının arasında oturan kız kardeşime 10-15 el ateş etti. Kimse müdahale etmedi" dedi.Sakarya'nın ... Mahallesi'nde yaşayan H... B..., altı yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle Y... B.'den boşandı. Mahkeme çiftin üç kızlarının velayetini babaya verdi. Yeniden evlenen B..., iki oğlunun ardından tekrar boşandı, ilk eşiyle aynı mahallede oturan ailesinin yanına döndü.Dört yıldır kızlarını göremeyen B..., mahkemeye başvurdu. 18 Mayıs günü iki polis, ikiz kardeşi N... K... ve iki oğluyla birlikte çocuklarını görmeye gitti. K... daha sonra yaşadıklarıın şöyle anlattı:"İkizim polislere 'Çok korkuyorum, ben gelmesem olmaz mı' dedi. Polisler 'Senin de gelmen gerek' dedi. Ertesi gün adliyeye gittik. Taksiye bindik, ben öne oturdum ablam ikizim ve iki yeğenim arka koltuğa oturdu. Önce Y... B.'nin kardeşi geldi. İkizime 'Sen sonunda kapımıza polisleri de mi getirdin' dedi. Bana de 'Senle de işim var son gülen iyi güler' dedi. Abisinin yanına gitti, bir şeyler söyledi ve daha sonra abisi geldi. Taksinin içine baktı, baktıktan sonra gider gibi yaptı. Döndü, ve camdan ikizime kurşun yağdırdı. Polisler hiç müdahale etmediler. Y... B'nin üstünü aramadılar. Polisler Y... B'nin babası ve kardeşiyle konuşurken, polislerin arasından geçip, arabanın içinde kardeşimi öldürdü. Arka koltukta ikisi çocuk dört kişi oturuyordu, onların arasında kız kardeşime 10-15 el ateş etti kimse müdahale etmedi. Polisten şikâyetçiyiz."Y... B. tutuklanırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Vücudunda sekiz, kafasında birkaç kurşun deliği bulunan H... B...'nin göremeden öldüğü kızları devlet korumasına alınacak.

İkinci eşinden olan üç yaşındaki U... ve iki yaşındaki T... babalarına verilecek. (aa)