Mesajı Okuyun
Old 29-06-2007, 08:32   #4
Fazilet demirezen

Neşeli Fazilet Demirezen

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar;
Öncelikle siteniz için sizlere çok teşekkür ederim.Sitenizi inceledim,sorulan soruları okudum.Ama tam olarak cevap bulamadım.Eğer sizlerin zamanını çalmış olursam şimdiden çok özür dilerim.Bana yardımcı olup detaylı bilgi verirseniz çok ama çok sevinirim.
Sorum Şu:
Evlilik hazırlığı içindeyim.Kendi mevcut soyismimi kullanmak istiyorum.Fakat evleneceğim kişi bunu kabul etmiyor.Sorulan sorular kısmında bayanın kendi kızlık soyismini kullanmaya devem edeceğini okudum.Fakat eşinin soyismi ile birlikte kullanmanın mevcut yasada olmadığını ya kızlık soyismini yada eşinin soyismini alması gerektiği anlatılmış.Yani istesem ikisini birlikte kullanamam mı?ayrıca eşimle birlikte birbirimizin soyisimlerini alarak yani ikişer soyismini ikimizinde kullanması mümkünmüdür?Eğer ben kızlık soyismimi kullansam ilerde çocuklarımız baba soyismini mi yoksa ikimizinde soyismini mi alırlar?

Çok teşekkür eder işlerinizde kolaylıklar dilerim

Nikahiniz yapilmadan once evlenme memurluguna bir dilekce vererek
evlenmeden onceki soy adinizi da kullanmak istediginizi bildirmelisisniz

Yasada nikah sirasindada bu isteginiz iletilebilir dese de nikah sirasinda evlenme cuzdani hazirlanmis halde salona getirildiginden onceden dilekce vermek en sagliklisi oluyor

Evleneceginiz kisi buna karsi cikiyorsa bu hususun kadinlara taninan en guzel haklardan biri oldugunu ve yasal haklarii kullanmanin izne tabi olmadigini ikna etmelisiniz.Ozellikle daha simdiden sizin ozel haklariniza saygi gostermeyi ogrenmege baslamali.Zaten bir hususta kesin kararliysaniz baskalari sizi engelleyemez.Tereddut gosterdiginiz her konuda sizi biri yonlendirecektir mutluluklar

Su anda petersburgtayim bilgisayarda turkce karekterler yok bu sebeple duzeltme yapamiyorum.Kusura bakmayin