Mesajı Okuyun
Old 24-01-2003, 22:13   #3
levent öge

Önemli

Sayın Ayten,hanım
Öncelikle yazımın tarafınızdan bir daha DİKKATLİCE okunmasını
öneriyorum.Yazım hiçbir artniyet taşimadan sırf bilgilendirilmem için sorulan bir sorudan ibarettir.
Hangi davranişimin ve beyanımın meslek etiğine uygun bulunup bulunulmadığını sizden de öğrenecek değilim.
Ayrıca "muhalif olma etiği " gibi bir kavramıda tarafınızdan öğrenmeken büyük mutluluk duydum.Şimdiye kadar boyle bir kavram ve söylem duymadığım gibi muhalif olmanin etik taraflarınında bulunduğunu tarafınızdan öğrenmiş bulunuyorum.
Ayrıca, meslek etiğine bu kadar önem veren bir meslektaşimin ,
meslek etiğine aykırı davranadağimi idddia ettiğiniz beni,bağli bulunduğum Baroya şikayet etmeniz gerekir kanısındayım.
Eğer beni şikayet etmesseniz sizinde meslek etiği anlayışiniz kendi çıkarlarınızla doğru orantılıdır.
Meslek etiği kavramı ,meslek onuru ve meslek ahlaki ile doğrudan ilgilidir.Eğer ben meslek ahlak ve onuruna yakişmayan bir beyanda bulunduysam bu ilkeleri savunan insanlar tarafından şikayet edilmem gerekir.Beni ikaz edicek olanda bağli bulunduğum Baro dur.
Meslek etiği kavramı doğrudan meslek ahlak ve onuru kavramını içerir.
ETİK:İnsanlar arasında ilişkilerin temelinde yer alan değerleri,ahlaki bakımdan iyi yada kötü ,doğru yada yanliş olanın niteliğini ve temellerini araştıran felsefe dalı.Belirli ahlak değerlerinden yada ilkelerinden oluşan sistemler yada kurumlar içinde bu ad kullanılır(Ana Britannica)
Gelelim konumuza:
Öncelikle sayın Hykayar vede sizin yazılarınızi gerçekden de hatırlamıyorum(inanın bu yazıyı yazarkende ne yazdınız diye bakmadım)
Ayrıca sayın Hablebitoğlu(rahmetli) katledilene kadar da adını bile duymamiştim.Vede Ülkemizde faliyet gösteren Alman vakıflarının
Ayrıca Ankara DGM de açılan davadanda gerçekden haberim yoktu.
Zaten bunun nedeninide siz belirtmişsiniz.
"Bu davadan haberdar olmamak ya bu ülkede yaşamamak veya gazete okumamak " diye
Ne yazik ki bu ülkede yaşiyorum,ama çok uzun bir zamandır gazete okumuyorum ,bu doğru,(bunun nedenlerini yazdım ama konumuz oılmadığı için sildim bu ayrı bir konu)
Evet bu DGM de görülen bu davadan haberdar olmamak bir suçsa
vede kabahatsa ben bu kabahati işledim,nede olsa ben bir taşra avukatıyım
Dediğim gibi Katledilme olayı oldukdan sonra olay Baroda tartişilirken sorduğum soru gündeme geldi.Ben böyle bir şeyin olmıyacağini iddia etmeme rağmen(Her nekadar Yücel Saymanı desteklemesemde İstanbul Barosu yönetim kurulunu bu güne kadar savuna gelmişimdir) arkadaşlar bana bilmiyorsan araştir demeleri üzerine ,bende en kolay yol olan bu forumdaki arkadaşların bilgilerine başvurmak istedim.
BÜTÜN GERÇEK BU
Ama şimdi konuyla ilgili Sayın Hablebitoğlunun bütün kitaplarını araştırıyorum.
Benim burda tek hatam varsa oda konuyu araştırmadan forumda güvendiğim dostlarımdan bilgi edinmek istememdi.Ama şimdi araştırmak farz oldu.
Ancak ben bir fikir sahibi olarak soru sormadim, bilgi edinmek için soru sordum, yazılanı iyi okunmasını tavsiye ederim.
Ayrıca ben bir iddia da da bulunmadım.
Saygılarımla