Mesajı Okuyun
Old 31-03-2018, 11:22   #1
Konuk

Varsayılan delil listesi , bazılarından feragat ve pişmanlık

Merhaba;

boşanma davasında delil listesinde eşime ait olan ve birlikte konuştuğunu düşündüüm kişiye ait telefon numaralarını vererek;

1-) ****** ve ***** nolu telefonların tüm operatörlere ayrı ayrı yazı yazılarak kime ait olduğunun tespiti ve bu numaraların **/**/**** tarihinden bugüne görüşme ve sms trafik dökümleirnin celbi;
2-) bu telefon numrasının *** tarihinde nereden sinyal aldığının tespitine şeklinde belirtmiştim.

Ancak duruşmada bir an farklı bir olaydan ötürü hakim e telefon kayıtlarından feragat edebilecğeimi belirttim ve duruşma tutanağına ayne şu şekilde yazıldı.

davacı asil söz aldı; her ne kadar delil listemizde telefonların kayıtlarını talep etmiş isek te telefon kayıtlarının celbinden vazgeçiyorum dedi. beyanı okundu imzası alındı.

sorularım:
1-Bu vermiş olduğum telefon kayıtlarının davada lazım olduğu kanaatine vardım bu feragattan vazgeçebilirmiyim. yani mahkemeye bu feragattan vazgeçiyorum kayıtlar getirilsin diyebilirmiyim?
2-mahkemeye ben sadece sms ve telefon dökümlerinin getirilmesinden feragat ettim, telefon numaralarının kime ait olduğu istensin diyebilirmiyim (bu olsa bile yeterli bana)
3-delil listemde belirttiğim ancak şimdiye kadar hiç sözü edilmemiş ve ilgili kurumlara yazısı yazılmamış delilleriminde talebi için yeni bir dilekçe verebilrmiyim?

yardımlarınızı arz ederiyorum