Mesajı Okuyun
Old 03-05-2006, 17:08   #6
NİLGÜN SEYMEN

Önemli Sevgi adına..

Sevgili Elif öncelikle güzel dileklerin için teşekkürler..
İnan anne olunca anlayacaksın dünyanın en zor ve müşkül mesleği analık..

Ben senin kızımın ve sizlerin kaderini paylaşan tüm gençlere şöyle seslenmek istiyorum..
zannediniz ki evinizin arka bahçesindesiniz..
18 yıl sürekli salonda ve oturma odasında yaşayıp gittiniz de işte büyük bir olanak..!
Ne görmektesiniz oralarda..tarım ,ekonomi ,sanayii,teknoloji,insan hakları,eğitime yaklaşım,ticaret..ne platformda..?

Yuvanızın..görmediğiniz..tanımadığınız..,farklı bir köşesindesiniz şu anda..
Varlığını hep biryerlerden duyduğunuz ama.. göremeseniz de ,sizin olduğunu hep bir şekilde hissettiğiniz biryerlerdesiniz..

Ben sizin yerinizde olsam ciddi ciddi bir notdefteri alarak haftalık periyotlar halinde yaşam akışını yazardım..
Hatta elime kameramı ve ses aygıtımı da alarak..!
konuşurdum..resmederdim..yazıp çizerdim hiç bıkıp usanmadan..

Mesela diğer kadınlar nasıldır oralarda..?Nasıl giyinir..nasıl davranılır oralarda..ne kadarı kadındır..ne kadarı insan..ve de ne kadarı ana..?

Ayrıca bu anektotlar birgün hem mükemmel birer anı olur..hem de dönüp de geri adım atmak istediğinizde..
elinizde diploma..!
Yol haritanızda kazınmış bir isim olur aklınızda..
Kıyaslayınız..evinizin salonu ile arka bahçenizi..
Avrupa normları ile o coğrafyayı yan yana koyunuz..
Tüm gençler...Urfa..Gaziantep..Alanya..Antalya..Hatay. .Siirt..Afyon..

Bizim değil mi her kıyı köşe..
Görmezden gelerek olmaz bazı gelişmeler..

Büyüme simetrisinde sağ yanı cılız sol yanı olgunlaşmış bir profil ile hangi kapıyı çalarsak çalalım ..
Mahkumuz..arka plana atılmaya..Birgün ..,bursa heykelönündeki gibi zarif olmadan güneydoğudaki herhangi bir alan..
Ben ona gelişmişlik diyemem..
Ne mutludur ki ilime bilgiye değer veren bir liderin EFSANESİ İLE geldik buralara..!
Atatürk 'de sağ olsaydı tüm geleceğin aydınlarına bunları söylerdi mutlaka..

Bakınız ve de baktığınıza flu değil renk katarak bakınız..
Herbirinizi anlıyorum bizi özlüyorsunuz..
Sevgili Elif kızım Nihan..ve diğer tüm okuyan gençler..
Bu vatan bizim ..her kıyı köşesini adaletle donatacak olan..kötülüklerle erozyona uğrayan tüm değerlerin geri alınması -MİSYONU-nu kazanmış olan siz ünüversitelilersiniz..

Hadi biraz daha güçlü olun ve evinizin arka bahçesine yabancılaşmayı bırakın artık..

....Önemli olan zor'u başarmaktır....
Ayrıca ailesi ile aynı çatı altında yaşarken onlarla aralarında km.lerce uçurum yaşayan ne kadar çok sevgisiz ilgisiz insan var..siz şanslısınız bu konumda..
Daima yanındayım Eilif..
Dostlar yıldızlara benzerler..
kainat kararıp herşey görünmez olduğunda, sana yol gösteren ve içini aydınlatan ,
aydınlığını esirgemeden yansıtan , ancak ışıl,ışıl..yanıp sönen yıldızlardır.
Nilgün Çakıcı/3.05.2006/18.07