Mesajı Okuyun
Old 03-05-2006, 12:27   #5
hükümsüz1621

Varsayılan elif'in yüreğinden

anne kalbi kadar saf ve sıcak şiirler yazıyorsunuz.insanın o duygu yoğunluğunda kaybolmaması imkansız.yüreğimin en gizli köşelerinde bir güneş doğuyor.uzak diyarlarda biçare olan bu ben,kendimi birden annemin dizinde uyuyorken buluveriyorum.bunun için sonsuz teşekkür ederim.anılar bile beni gurbette teselli edemezken siz,bu güzel şiirleriniz ve sevgi dolu sözlerinizle birden benim hayat karşısında nice yolları aşmış olan annem oluveriyorsunuz.bir garip diyardayım,sokaklarında ölüm gezer her gece.savunmasız bir serçe gibi bekliyorum öylece..bir yuva sıcaklığına hasret varıyorum akşamlara.yurdun pembe ama soğuk binası beni yutuyor.bir çocuk 'anne' dedğinde yüreğimde bir mevsim can buluyor.unutmaya yüz tuttuğum bir şefkati hissediyor ve annemi özlüyorum.anneler günü yaklaşıyor.benim annem nerede?ben buralarda öksüz yaşıyorum inanın ki.eskiden bir derdim olsa anneme sımsıkı sarılırdım ve onun sinesinde unuturdum tüm dertlerimi.şimdi ben kime sarılacağım?hiçbir şey ve hiç kimse beni onun acılı sinesi kadar avutamıyor.sigaramın dumanında kayboluyorum sadece.sigaramdan derin bir nefes alıp bırakıyorum rüzgara.rüzgarlar ne kadar da güçsüz!annemin sıcak nefesini taşıyamıyorlar bana...sadece sesini duyabiliyorum,gözleri benden uzakta..gurbette bir evladı var.onun da içi acıyor elbet.ama evladı onu kurtarmak için buraya geldi.o da bu yüzden susuyor.onu bu akıntıdan kurtarmak için koptum geldim yok oluşlara.adanmış bir hayattır benimkisi.kadınlara ve en başta fedakar anneme adadım bu birkaç yıllık ömrümü.bana canından can veren bu eşsiz kadına bir ömrü bborçluyum diye düşünüyorum.ey annem!ben bunları yazarken kim bilir sen neler yapıyorsun.sen de her gördüğün kahverengi gözü kızının gözleri sanıyorsun,bir genç kızın bükük boynuna bakarak kendi hüzünlü kızını hatırlıyorsundur.bu kahverengi gözlerin rengi senden bana yadigar.tepeden tırnağa senim anne.senin gibi onurlu yaşamak için varım.ey anneler,sizlerin yürekleriniz kavak yaprağı gibidir bilirim,evlat dendğinde titrer durur.dünyadaki sevilmeyi hak eden tek sizlersiniz.ANNELER GÜNÜNÜZÜ KUTLARIM. KADİFE BİR KALBİ OLAN SEVGİLİ NİLGÜN HANIM,DİLERİM EVLADINIZLA UPUZUN MUTLU BİR ÖMÜR GEÇİRİRSİNİZ.EVLADINIZIN YÜREĞİNİ YÜREĞİNDE TAŞIYORSUNUZDUR SİZ DE.ANNE OLMAK ZORDUR ANLIYORUM.SİZLER İŞTE BU KADAR GÜÇLÜ İNSANLARSINIZ.ANNELER GÜNÜNÜZ ŞİMDİDEN KUTLU OLSUN NİLGÜN HANIM.BURSAM KADAR GÜZEL YÜREĞİNİZE SIĞINDIM VE BENİ GERİ ÇEVRİMEDİNİZ SONSUZ KERE TEŞEKKÜRLER...
SAYGILAR SEVGİLER