Mesajı Okuyun
Old 14-12-2007, 16:44   #52
Av. Hatun Olguner

Korayaz Arkadaş,

Tam da benim yapmaya çalıştığım asıl katkıyı çözmüşsünüz,kutlarım,burada benim amacım süslü cümleler kurup süslenmek.Buna çok ihtiyacım var, çünkü sizi etkilemek için süslü cümleler kurmam gerekiyor!

Ayrıca sağlıksız ve hastalıklı yapıların "uygarlık" kisvesi altında,özellikle son 20/30 yıldır basın ağırlıklı iletişimle model olarak sunulması sonucu, zaten ülke sorunları eşliğinde boşluklarının etkisi ile arayış içinde olan ,değerleri çözülmüş gençlerin arayışlarını bu sağlıksız yapıya yönlendirmesi sonucu ülkemizde adeta üçüncü cins olarak bu tür davranışların ve eğilimlerin yaygınlaşması ile yeterli zararı gördük. Her toplumun manevi değerlerinin ve ekonomik şartlarının zorlandığı,insanlarının boşluğa düştüğü zamanları olur, bu tür yapıların haberleşmesi ve model olarak sunulması,doğal yapısında genetik rahatsızlığı olanları değil yalnız,psikolojisinde boşluk ve arayış olan kişileri dahi sağlıksız davranışlara iterek,doğal eğilim ve rahatsızlığı olanlarla birlikte ürkütücü bir sayıya ulaşan üçüncü,dördüncü cinsleri türetti. Bu hareketlere ve yönelişlere,rahatsızlıklara karşı hepimizin yapması gereken,önleyici,özendirmeyici,tedavi edici süreçleri önererek daha sağlıklı bir topluma dönüşme çabasına katkıda bulunmak olmalı. Dernek faaliyetinin amacının bu ilişkileri topluma onaylatma ve toplum hayatına açıkça,ilanen katılma olduğunu bilmek için tüzüğünü okumaya gerek var mı acaba? Bu amaç,sizin de vurguladığınız gibi tüm uygar(!)ülkelerde başarıya ulaşmış bir faaliyet amacı. Bizim ülkemizde de aynı uygar çabalara avukat ve hukukçular olarak katkı vermek hakikaten çok uygar bir davranış olacak,ama,burada küçük bir problem var: Ben sadece süslü cümleler kuracak kadar uygarlaşabildim,daha bu kadar uygar olamadım,sayenizde uygarlaşmaya devam ederim.