Mesajı Okuyun
Old 19-07-2011, 13:49   #1
Konuk

Önemli cezai ehliyeti olmayan eski eş

boşanmıs olduğum ve 2 çocuğum olan ve 12 yıl evlı kaldığım eşimin bipolar rahatsızlığı var.daha önce başka suçlar işlediğinde adli tıptan dönemsel cezai ehliyeti yoktur raporu olduğu ıçın ceza almadan hapisten çıktı.2008 yılında anlaşmalı olarak boşandık.çocukları ve velayetini ben aldım.500 tl nafaka bağlandı.fakat bu nafakayı hıç odemedı.o sırada ben ıstanbuldaydım o baska ılde.fakat 2009 yılında ağır bir atak geçirdi ve tedavısıne yardımcı oldum bu sıradada bende kaldı.bana bır zararı olmadıgı ıcın bende sonrasında bende kalmasında bır sakınca gormedım.ama onunla evlenmek gıbı bır nıyetımde hıc olmadı.yazın gıdecek dıye sesımı cıkarmadım.ben devlet memuruyum ve çalısıyorum.sonrasında 5-6 ay kadar sonra kendı bozuk psıkolojısı nedenıyle bana sıddet uygulamaya kalktı hatta benım onu aldattığım vs.gıbı ıftıralarla aileme-is yerıme bu yalanlarını ve bırcok asılsız hastalıgından kaynaklı uydurduğu seylerı yaydı.bende onu artık evımde ıstemeyınce ev sahıbıne çesitli yalanlar soyleyıp kıra kontratı duzenlemış.etrafa evlı oldugumuzu yaymıs ve kendını oyle tanıtmıs.bunlarıda planlı olarak yapmıs onu evden kovamayalım dıye.(kontrat 6 aylıktı hazıranda bıttı.)kaldıgım ev gecekondu uzerıme sadece dıgıtürk faturası var.telefon ve ınternette kardeşımın uzerıne..onunsa kontrattan baska bıseyı yok.ıkametı bıle baska bır ılde gozukuyor.bunun sonucu evın onun olduğunu benım evden gıtmem gerektıgıne kadar olayı vardırdı hatta bızı eve almadı.sonra ailesi birsekilde tedavısını yaptırdı ve bız evımıze donebıldık.o da evı terkedip kı bunu evlıykende sık sık yapardı gıttı.bız tam rahat etmıstıkkı kontrat bıtımınde geldı.(ev sahıbım evı ona vermedıgını ve onu değıl benı tanıdığını gerekırse mahkemede soylerım dedı.)eskı esım ıse kontrat bıtmıs olsa bıle yenılenmedığınde gene gecerlı oldugunu soyleyıp bırlıkte yasamak ıstedıgını soyluyor.ben kılıdı degıstırdım o cılıngır cagırıp gene degıstırmıs.bu defalarca tekrarlandı artık kapı neredeyse kılıt tutmaz hale geldı.gızlıce eve gırıp ben yokken evı kullanıyor.yakında ben varkende gelir bılıyorum daha oncede boyle oldu.bana msjla ettığı tehdıt ve hakaretlerınden dolayı savcılığa basvurdum.ama bu adamdan kurtulamıyorum.cezaı ehlıyetı olmadığı ıcın bana bısey olmaz 3 gun yatarım sonra gene buradayım dıyor. ben bu adama ne yapabılırım lutfen yardımcı olun