Mesajı Okuyun
Old 22-03-2007, 08:51   #45
seymen

değerli arkadaşım tayfun;
evet hiçbirimiz birbirimizden bir adım önde değiliz ...Nihal arkadaşımızın söylemek istediği şey bu değildi diye tahmin ediyorum.Bu ülkenin başını çekenler cumhuriyet tarihi boyunca ağırlıklı olarak hukukçular ve askerlerdir.Uzun zamandır devletin üst kademelerindeki en önemli makamlara hukukçular oturmaktadır.Ayrıca hukuk fakültesi mezunu kaymakam,polis.hakim,savcı gibi çeşitli meslekleri eruhte edebilmekte bunun yamımda bankalarda ve özel sektördede isterlerse iş bulabilmektedirler..Bu kadar çeşitli iş iimkanı sunan başka bir bölüm yok diye tahmin ediyorum.Ayrıca bir doktor bir mühendis kendi alanıyla ilgilenmekteyken bir hukukçunun her alanda bilgi sahibi olması mecburidir çünki her alanla ilgili önüne dava gelme olasılığı çoktur..Yaptırım bakımındanda çok fark vardır.Bir hakim savcının sağladığı yaptırımı diğer meslek dallarının yapamayacağı konusunda hemfikiriz sanırım..
değerli arkadaşım;evet hiçbirimiz birbirimizden bir adım önde değiliz hatta sizin mesleğiniz fazlasıyla önem taşıyan çok değerli vu kutsal bir meslek fakat nihal arkadaşımızında bu cümleyi kurarken yukarıda bahsettiğim sebepleri anlatmaya çalıştığını sanıyorum..

saygılarımla...