Mesajı Okuyun
Old 17-11-2014, 13:18   #1
Konuk

Varsayılan doktor tarafından haksız yere kovulan hasta

bundan 8 ay önce annemin mide rahatsızlığı için hastahaneye gittik.doktor ultrason çektirmemizi istedi. radyoloji uzmanının sekreteri 1.5 litre su içip beklememizi bu süre zarfında idrar boşaltımının yapılmaması gerektiğini söyledi. biz öğle arasının yaklastığını hatırlatmamıza rağmen sekreter doktorun öğle arası da muayene yaptığını söyledi. bunun üzerine annem söyledikleri miktardaki suyu içip beklemeye başladı.sekreter gitmişti fakat doktor öğle arası saatinde bizden önce iki kişiyi muayene etti hiçbir sorun yoktu.hatta odadan şen bir şekilde gülme sesleri bile geliyordu.sıra bize geldiğinde kapıyı vurup içeriye girdik. doktor bizi görünüş itibariyle bir süzdükten sonra hiddetlenerek "ben hiç dinlenemeyecek miyim çıkın odadan" diye bağırmaya başladı.ben girmeden önce kapıyı vurduğumu belirtip madem gelme deseydiniz üstelik şuan annem çok zor durumda bu şekilde bağırmaya hakkınız yok dedim. bunun üzerine dahada hiddetlendi ve bizi odadan çıkarttı. bu olay üzerine hastahanenin hasta hakları bölümüne gidip olayı anlattım ve dilekçe vermek istedim. fakat orada görevli olan bayan böyle birşey yapmam durumunda doktorun sadece uyarı cezası alacağını üstelik artık bir daha hasta olduğumuzda bize bakmama hakkının doğacağını, düşünüp ona göre dilekçe vermemizi söyledi. beni ve annemi o gün bu şekilde bastırdılar ve dilekçe vermedik.fakat benim vicdanım ve insanlık gururum bu durumu hala sindirebilmiş değil.bu konudaki haklarımın neler olduğunu ve şikayetçi olmam durumunda ne gibi yaptırımların uygulanabileceğini bilmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.