Mesajı Okuyun
Old 15-12-2011, 11:54   #33
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Musa TAÇYILDIZ
Net bilgiler veriyorum cümlesinden nasıl vekalet almadan bilgi verdiğimi çıkardınız anlamıyorum açıkcası. Ben vekaleti almadan bilgi vermediğimi mesajımda özellikle söylemem rağmen hala bunu yaptığımı kastetmenizi de anlamıyorum. Tekrar söylüyorum; Kimseye sırf iş gelir diye bedava hukuk bilgisi verdiğim yok.

AYrıca siz ne yapıyorsunuz ne söylüyorsunuz, anlatın da öğrenelim!
Yersiz yere tepki göstermenize gerek yok sayın meslektaşım. Net bilgileri vekil tayin edilmeden veriyor olduğunuz açıkça anlaşılıyor, bunun üzerinde daha fazla durmayacağım. Burada üzerinde durduğumuz ve aramızda ihtilaf konusu olan husus, sizin mesajınızın ardından ortaya çıkan, danışmak için gelenlere ve/veya müvekkillere yaklaşım tarzınızdır. Benim şahsen burada "şöyle hareket ediyorum böyle yapıyorum" tarzında anlatımda bulunmamın konuya bir katkısı olmayacaktır, zira açılan başlık altında konuya bakış açısını -üstelik mesleğin başında olduğunuzu da vurguladıktan sonra- ortaya koyan sizsiniz, ben değilim. Meslek kuralları ve etiğine ilişkin gerek Türk Hukuk Sitesi'ndeki paylaşımlar gerekse yazılan kitaplar vb.. kaynaklar, bir avukatın hareket tarzı konusunda yeterlidir diye düşünüyorum. Ayrıca THS'de kişisel polemiklere, amacından uzaklaşan tartışmalara girmek gibi bir eğilimim bulunmadığını, şahsen her üyeye saygı duyduğumu ve birbirimizi yine saygı sınırları çerçevesinde eleştirebileceğimizi, eleştirileri mesleki olgunluk içerisinde ele almamız gerektiğini söylemek isterim.