Mesajı Okuyun
Old 21-03-2015, 00:44   #1
Avukat22

Acil Kiymet Takdiri Raporunun Tebliğ Edilmemesi

Tüm meslektaşlarıma iyi çalışmalar dilerim..

Öncelikle site içerisinde arama yapmama rağmen konu ile ilgili kesin bir sonuca ulaşamadım bu yüzden bu konuda tecrübeli ve bilgili meslektaşlarımın tecrübe ve bilgilerinden yararlanmak istedim, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..

Sorum şu;
Gayrimenkul üzerindeki haczin düşmesinden önce hem kıymet takdiri avansı hem de satış avansı yatırılmıştır. Daha sonra kıymet takdiri yapılmış, bilirkişi raporunu sunmuş fakat bundan sonra kıymet takdiri borçlulara tebliğ edilmemiştir. Bu durumda;

1)kıymet takdiri avansı ve satış avansının yatırılması hacizlerin düşme süresini keser mi?

2)kıymet takdiri raporunu tebliğ etme süresi 1 yıl mıdır?

3)bu süre için raporun borçlulara tebliğ edildiği tarih mi yoksa raporların tebliğe çıkarıldığı tarih mi esas alınır?

4)Kıymet takdirinin geçerlilik süresinin geçmesi sadece yeniden kıymet takdiri yapılması gereğini mi doğurur yoksa başkaca bir hak kaybına neden olur mu?

5)kıymet takdiri yapıldıktan ve kıymet takdiri raporları tebliğ edildikten sonra satış isteme süresi nedir?

Bildiğimi düşündüğüm süre ve konuları bile fazlaca karar ve yorum okuduğum için karıştırdım ne yazık ki ve bu nedenle de affınıza sığınarak yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkür ederim..