Mesajı Okuyun
Old 22-08-2009, 14:50   #28
müdafii

Varsayılan Merhaba

Merhaba arkadaşlar,
Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin eski bir mezunu olarak bu başlık altına hem fakültemizi bu yıl kazanan hem de halen öğrenci olan arkadaşlarımızı bilgilendirmek için bir kaç şey yazmak istedim.
Öncelikle fakültemiz ile ilgili internette çok az bilgi olduğu için bir şeyler yazmam gerektiğini düşünüyorum. Bu hususu belirtmeden geçmeyeceğim.
Arkadaşlar, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi taşrada eğitim veren en iyi hukuk fakültelerinden biridir. Buna emin olabilirsiniz.
Öğretim üyesi sıkıntısı az da olsa vardır. Bu problemin çok aza indirildiğini duyuyorum. Ayrıca emin olun köklü olarak bilinen hukuk fakültelerinde de öğretim üyesi sıkıntısı yaşanmaktadır. Bunlara ilaveten iyi bir hukukçu olmak için illaki köklü hukuk fakültelerinden mezun olmaya gerek olmadığı çok açıktır. Çünkü bir hukuk öğrencisi için önemli olan; kazandığı hukuk fakültesini hakkıyla bitirmek ve kendisini mümkün mertebe geliştirmektir, yani yılmadan çalışmaktır. Bir hukuk dersini en iyi hocalardan dinleyen fakat içinde istek olamayan bir hukuk öğrencisinden, aynı dersi asistandan dinleyen istekli diğer hukuk öğrencisi her zaman en az on adım öndedir ve bu husus çok açık bir gerçektir.
Eski bir mezun olarak bir çok başarılı, Anadolu Hukuk mezunu avukat ve hakim-cumhuriyet savcısı tanıma fırsatım oldu. Emin olun mezunlarımızın büyük çoğunluğu aynen benim bu yazdıklarım gibi düşünüyor.
Hakimlik sınavlarında da fakültemizin başarısı asla yadsınamaz. 11 dönemde toplam 1250-1300 civarında mezun veren fakültemizden mezun şu anda 130'dan fazla hakim-cumhuriyet savcısı ve adayı bulunmaktadır. Bu sayıya hakimlik sınavının yazılısını kazanıp mülakatta elenen arkadaşlar dahil değildir. Ayrıca kamuda diğer güzel makamlarda çalışan mezunlarımız da var.
Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bu yıl kazanan arkadaşları tebrik eder, yeni öğrencilerimize ve şu anda eğitimine devam eden Anadolu Hukuk öğrencilerine başarılar dilerim. Fakültemize güvenin ve iyi bir hukukçu olmak için yılmadan çalışın, sonra gerisinin kendiliğinden geldiğini göreceksiniz...