Mesajı Okuyun
Old 23-01-2007, 16:50   #4
Av.Ünzile Küçüköner

12.12.2006 tarihinde, bu forumda,Avukatlık kanununda lehimize değişiklik yapılması gerektiğini,bu taleplerimizi de ilgili yerlere uluştırmamaız gerektiğini dile gitmiştim.

Ben kendi adıma forumda oluşan cevaplarla birlikte tüm forum metnini ilgili olabilecek tüm yerlere BAROLAR BİRLİĞİ posta adresi de dahil olmak üzere gönderdim.

Ancak bu gerçekten şaka gibi metin gösteriyor ki, ya TBB gerçekten avukatların sorunlarından bi haber, ya da biz yeterince kendimizi ifade edemiyor,sorunlarımızı anlatamıyor ve kendi haklarımız için yeterince mücadele etmiyoruz.!!!

TÜM AVUKATLARIN,MESLEK SORUNLARINI, NASIL BİR AVUKATLIK KANUNU DEĞİŞİKLİĞİ OLMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDAKİ FİKİRLERİNİ,BİR AN ÖNCE BAROLAR BİRLİĞİNE İLETMESİ, sorunlarımızdan haberdar olmadığı anlaşılan TBB ni bilgilendirmesi gerekmekte sanırım.

""" 12.12.2006/ Avukatlık Kanunun Teklifi !!! / Adalet Bakanı Cemil Çiçek, avukatlık mesleğinin sorunlarının çözümü adına bugüne kadar barolardan bir teklif gelmediğini belirterek, ''Bu Meclis görevini bitirmeden, düzgün bir Avukatlık Yasasını çıkarabiliriz. Bunu, buradan Hükümet adına taahhüt ediyorum'' dedi…..
Bu mesleğin belli sorunlarının olduğunu vurgulayan çiçek, şunları kaydetti:
''İktidara gelişimizin 4. yılı bitmiş olmasına rağmen barolardan, mesleğin sıkıntılarını çözmek adına bakanlığa gelmiş bir teklif yok. …. Ama bize bir çalışmanın gelmiş olması lazım. Onun için biz avukatlarla ilgili hiçbir çalışma yapmadık. 23.11.2006 Kaynak: Milliyet
Henüz kanun çıkmadan önce,

Tüm Baroların ve özellikle de Barolar Birliği’nin !! Yeni bir avukatlık kanunu metninde olması gerekenler konusunda, mutlaka iyi bir çalışma yapması ve bunu ilgili makamlara ulaştırması gerekli.
Herkes üstüne düşen görevi yapmalı.
Bizler de kendi adımıza;
Yeni avukatlık kanununda hangi düzenlemeler bulunmalı, sıkıntılarımız nelerdir, bu görüşlerimizi bu forumda toplayıp, Adalet Bakanı’na,Barolar Birliği’ne , barolara ve ilgili makamlara ulaştırabiliriz kanaatindeyim.
Kanun çıktıktan sonra, eleştirmek yerine, biz şu anda üstümüze düşen görevi yapalım ve görüşlerimizi,sıkıntılarımızı bildirelim. YOKSA “avukatlık mesleğinin sorunlarının çözümü adına bugüne kadar bir teklif gelmedi” DENİLEBİLİR!!.
Saygılarımla
Av.Ünzile Küçüköner """