Mesajı Okuyun
Old 18-05-2006, 08:50   #41
NİLGÜN SEYMEN

İnceleme Açıklama..!

Sevgili Elif.
Niçin bir özel okul..!
Bilemiyorum o hikayede olanlar ya da bazı tercihler biraz da kendi içdünyamdan ve olmasını istediklerimden payını almaktalar gibi düşünüyorum..
Orada adı geçen ..,bir devlet okulu ya da farklı bir özel okul adı da olabilirdi..
Ben imkan bulsaydım çocuklarımın her ikisi de özellikle o okuldan mezun olurlardı..

Bu da ayrı kategoride konuşulması ve biopsisi yapılması gereken bir konu..
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTSİZLİKLERİ adı altında...
Değil özel okul&devlet okulları;devlet okullarında kent merkezi ve kıyı ilçelerdeki eğitim kalitesindeki grafiğin iniş çıkışlar gösterebildiği bir sistem içindeyiz..
Eğitimde fırsat eşitsizlikleri ve dershane mecburiyetleri.....
Dershaneleri eğitim kulvarlarında sektörleştiren ve mahkumiyet.., haline getiren bir sistem ciddi bir dil ile konuşulmalıdır bence..

Ben hayatın bana asla tanımadığı imkan ve töleransı Aylin'e tanımak istedim bu hikayede..ve Aylin ,ailesi dolayısı ile varlıklı bir kadın..
Ayrıca..,
Zaten babasız doğan ve yetişen bir erkek çocuğunu bir de geçim sıkıntısı ve de parasızlıklarla -YORMAYA-VE ÜZMEYE-hakkım olmadığını düşündüm..
Diyorum ya ..yaşamın bize tanımakta oldukça cimri ve kısıtlı davrandığı tüm konularda,ben Aylin ve küçük Semih'e eli açık ve cömert olmaya kararlıyım..
Ve bu hikayenin sonunda gözyaşı da olmayacak..

İzlediğin için teşekkürler..
Sevgiyle kalın tüm sitedekiler..
NİLGÜN/18.05.2006/09.45
BURSA