Mesajı Okuyun
Old 13-06-2012, 11:49   #1
Konuk

Varsayılan Velayetİ Annede Olan ÇocuĞun Soyadini DeĞİŞtİrme

5 yıl önce bizi darp ederek evden atan ve izini kaybettiren eski eşime çocuklarımın soyadını değiştirmek için dava açtım
Dilekçemde çocuklarımın okulda mahallede evde yaşadıkları sorunları,4 yıl pskolojik tedavi gördüklerini ve babalarının soyisimlerini istemediklerini yazdım.

Dosyam mahkemede ön incellemede
GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ
1-Davanın basit yargılama usulüne tabi bulunduğuna
2- Dava kişisel durum şekllinde ve nüfus sicilinde değişiklik sonucu doğuracak ve evlilik içinde doğan çocuklaırn hukuki durumlarını da etkileyeceğinden davacıya Nüfus Müdürlüğü'nü davaya dahil etmesi için tebliğinden itibaren iki hafta kesin süre verilmesine,aksi halde davanın açılmamış sayılmasına karar verileceğinin ihtarına
** Davacıya HMK'nun 119-(1). bendi(ğ) fıkrası gereğince talep sonucunu netleştirmesi, soyadlarının değiştirilmesini istediği çocuklarının isimlerini açıklaması için tebliğden itibaren bir hafta kesin süre verilmesine ....
diye bir yazıyı kalemden aldım
Çocuklarımın isimlerini soyisimlerini,benim soyismim ile değiştirilmesine karar verilmesi diye yazmıştım dilekçemde.Tekrardan çocuklarımın ismini neden açıklamamı istiyor ? kimlik fotokopilerinimi bırakayım 2.dilekçemde,

Nüfus müdürlüğünü nasıl davaya dahil edeceğim ne yazmam ,yapmam gerekiyor.
Bilgilendirmelere şimdiden teşekkür ederim