Mesajı Okuyun
Old 02-06-2015, 16:27   #4
nephilis

Alıntı:
Yazan avukatmutlu
merhabalar,
açmak üzere olduğum bir boşanma davasında müvekkilin önemle Mahkemeye sunmak istediği telefon ses kayıtları var.
Kayıtların tamamı karşılıklı telefon görüşmelerinde müvekkil tarafından kaydedilmiş ve bir kısmında eşinin haberi olmamasına rağmen, bir kısmında bunları kaydet hakime savcıya dinlet şeklinde ifadeler de geçiyor.
Konuşmalarda ziynet eşyalarını kendisinin aldığı, ihanet ettiği, hakaret ve tehditleri açıkça geçiyor. Müvekkilin özel hayat gerekçesi ile savcılık şikayeti ile karşılaşmasını istemiyorum.
Bu konuda savcılık şikayetlerinde son durum, emsal kararlar, Yargıtay'ın delil kabulündeki son görüşleri, emsal davalarınız ve konu kapsamındaki şahsi fikirlerinizi bekliyorum.
İyi Çalışmalar dilerim ve şimdiden teşekkür ederim.

Cezai açıdan Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun T. 21.6.2011 E. 2010/5-187 K. 2011/131 sayılı kararında "Maruz kalınan suçun delilini elde etmek için ses-görüntü kaydı alınmasında hukuka aykırılık yoktur" şeklinde içtihat edilmiştir. Ben bu şekilde elinde ses kaydı olan müvekkil adına boşanma davası açtım. Davada sözkonusu kayıtlar mahkemece dikkate alındı. Ayrıca karşı taraf hakkında savcılığa yukarıdaki kararı dilekçe ekinde eklemek suretiyle şikayette bulunduk. Şahıs hakkında alenen hakaret suçuna dayalı olarak dava açıldı.