Konu: tehdit
Mesajı Okuyun
Old 14-07-2010, 11:53   #1
yahya kemal yılmaz

Varsayılan tehdit

öncelikle herkese kolay gelsin; iyi çalışmalar diliyorum. bir sorunla karşı karşıyayım hiçbir ictihat ve bana yardımcı olacak bilgi bulamadım sonunda buraya siz değerli meslektaşlarıma yazmaya karar verdim.
müşteki ile müvekkilim müşterek kullandıkları arazi üzerinde müvekkilimin yakınlarına ait mezarlar bulunması nedeniyle el atmanın önlenmesi ve mezarlıkların kaldırılması davası açılmıştır. dava bitmiş ve mezarlar nakil edilmiştir. daha sonra müşteki tehdit edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyrusunda bulunmuştur. şikayetinde^^ elindeki girebiyi benim görebileceğim şekilde havada salladı. bu kişinin de tavır ve hareketlerinin beni tehdit edecek şekilde ima gibi algıladım çünkü orada kız kardeşim hatice deniz ile ikimizdik başka kimse yoktu.^^ sulh hukuk mahkemesi mezarların sökülmesine karar verdiği için şüphelilerden çekiniyorum. heran bana bi zarar verebilirler. hayatımdan endişe ediyorum. ileride de bana ve aileme herhangi bir olumsuz muameleolursa şüphelilerden bilinmesini istiyorum.^^ şeklinde dilekçe vermiştir.
müvekkilimde grebi ile tehditte bulunmadım ve hatta onları kesinlikle görmedim diyor. olayda sanığın evinin orda olduğunu iddia ediliyor. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. çünkü bununla ilgili pek çalışmam yok elimde bununla ilgili içtihatta yok yardımlarınız olursa çok sevinirim.