Mesajı Okuyun
Old 09-04-2015, 08:27   #2
av.murat kılıç

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar. Zor durumda kalmasam bu soruyu size sormak istemezdim. ögrenmek istedigim şu ki ben 5 yil once bosanmis bir ailenin tek kiz cocuguyum ve okuyorum. hem annem hem de babam hic arayip sormadiklari gibi hicbir maddi destekte de bulunmuyorlar. Ozel universitede %100 burslu okudugum icin hicbir vakif da burs vermiyor. Anne ve babama nafaka icin dava acabilir miyim eger acabilirsem ne yapmam gerekiyor? Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.

Merhaba
TMK nun 328/2 maddesinde;”Çocuk ergin olduğu halde eğitimi devam ediyorsa,ana ve baba durum ve koşullarına göre kendilerinden beklenebilecek ölçüde olmak üzere,eğitimi sona erinceye kadar çocuğa bakmakla yükümlüdürler.”

Yasanın bu maddesindeki hükme göre anne ve babanızdan aile mahkemesinde dava açarak yardım nafakası talep edebilirsiniz.