Mesajı Okuyun
Old 11-12-2007, 18:10   #3
Av.Yasar SALDIRAY

Alıntı:
10 yıllık evliyim esimde bende hem turk hemde belcika vatandasiyiz. 4 ve 8 yaslarında 2 tane cocugum var. esim beni istemiyor beni kadın sıgınma evine bıraktı.ve bosanma davası actı.. cocuklarimıda aldı ve bana vermiyor. dil bilmedigim icin hic birsey yapıyorum paramda yok ailem turkiyede... cok caresizim ben aslında bosanmak istemiyorum ama eger bosanacaksamda cocuklarimi istiyorum ne yapmam lazım cocuklarin velayetini alabilmem icin lutfen yardım edin

Öncelikle kadın sıgınma evinde kalıyor olmanız güzel bır olay;Zira bütün masraflarınız karsılanacaktır;Hem Türk hem de belçika vatandası olmanız belçika makamlarıyla oturum yönünden sorun yaşamanızı önleyecektir;Dil bilmediginiz için öncelikle eger Türk avukat var ıse ona basvurmanızı öneririm;Kadın sıgınma evinde bulunan yetkililer bunu bilir...

Eger kı türk kökenli avukat yok ise( Türkce konusabilmesi acısından ) Avrupada eskıden beri Türkdanıs büroları bulunmaktadır;sizi en azından yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilecekleri görüsündeyim.

Belçika sosyal bir devlet sosyal yardım almak üzere ilgili makamlara basvurun.
Not: Her Belçika belediyesinde bir (CPAS) Centre Public d´Action Sociale "Kamu Sosyal Yardımlaşma Merkezi" bulunur.

UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR.

SAYGILARIMLA