Mesajı Okuyun
Old 22-03-2018, 21:29   #4
Av.SYağmur

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim..belirtmemişm Suat Bey ihtarnameye itiraz edilmemiş cevap da verilmemiş..şahıs bir iki ay kira ödemiş fakat elden ve buna dair belge de yok.müvekkil tarihleri de hatirlamiuor net olarak..boşanma ilamına ulaştim ve kadınla da görüştüm.Aralık 2012 de dava açtım.Ocak 2013 de evde değildim diyor.Bu tarihi esas alayım diyorum.Sözlü kira sòzleşmesine esas tarih olarak.Zira fiili durum ve gerçek de böyle.Ama müvekkil ne yazık ki cok saglikli bir ihtarname göndermemiş..hem bir iki ay kira ödedi sonra ödemedi diyor hem de 2016 Haziranda gönderdigi ihtarnamede 2 yıllik kira bedeli talep etmiş..bir yandan bu ihtarname ile (olası bir davada bahsetmesem mi)kafamı karıştirmayim diyorum..bir yandan da delil olabilir diyorum..esasen adam evde oturmaya devam etmiş müvekkilde o dönem eşini kaybettiği ve yaşlı olduğu için bu mevzuyla ilgilenmemiş..kira ödemeksizin 4 yil boyunca devam etmiş.... ben yine de öncelikle tahliye talepli ilamsiz icra yapayim diyorum ama kira sözleşmesi tarihini belirtip kendimi bağlamiş mi olurum yoksa tarih belirtmeksizin şfahi sözleşme mi demeliyim ..bu noktaya da çok takildım..(fazla uzattim ..tekrar teşekkur ederim..ama uzun yılların mağduriyeti var..sağlam başlangıç yapmak istiyorum