Mesajı Okuyun
Old 24-02-2007, 01:24   #8
Av.Ayse E.

emin olmamakla birlikte...

1--''noterden gönderdiği bir yazıyla kiracı X e bildirmiştir. Kira sözleşmesi iki ay sonra biteceğinden yeni malik X e Yeni satın alma ve İhtiyaç nedeniyle kira dönemi sonunda iş yerini tahliye etmesini ihtar etmiştir...demissınız((alıntı yapamıyorum))
--ıhtarnamede asıl olması gereken su su tarıhte satın aldım...satın alma tarıhınden ıtıbaren 6 ay sonraya rast gelen su su tarıhte ıhtıyacım nedenı ıle kıralananı bosaltınız aksı halde tahlıye davası acacagım...degılmıdır...
*kıra sozlesmesı ıkı ay sonra bıtıyorsa kanunı sart gerceklesmıs olurmu zıra altı aylık sure dolmadan acılan dava red olunur bır daha aynı sebebe dayanarak dava acılamaz..buradada sozlesmenın bıtmesıne ıkı ay var sozlesme bıtınce kanımca dava acılamaz...ıhtarname sekıl sartlarına((verılmesı gereken sureye ve ıhtarnamedekı davanın acılacagı zamanı gb)) uymuyor gb...

2--Tartismaya katildiginiz icin tesekkur ederim. Konuya iliskin yeni 1 ay icinde kiraciya ihtar gondermis ama tahliye konusunda her hangi bir konuya deginmemistir ve yine tahliye istem talebini ikinci bir ihtarnameyle kiraciya bildirmistir;demıssınız((hala alınıtı yapamıyorum))
--zannımca buradada 1 aylık surede tahlıye ıhtarını bıldırmemıs ıse zımmı kabul gb dusunulup sozlesmeyı kabul etmıs sayılmazmı bu durumda ıkıncı ıhtarname bır aylık sureden sonra kesıde edılmıs ıse bu hakkını kullanmayacagını dusunuyorum..

bu arada hep ornek 51 le tahlıye davası actım...yanlısta yorumluyor olabılırım.. meslektaslarımın cevaplarını beklıyorum...ıyı calısmalar