Mesajı Okuyun
Old 13-07-2011, 13:32   #123
burakhukuk_06

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Sayın burakhukuk_06;

"Türkiye'deki hukuk sınav sistemi çok mu adil" derken ne anlatmak istediniz? Biz ne yaptık da adaletsizlik oldu? Siz farklı bir sınava mı girdiniz? Yoksa fazla çalışma imkanınız mı yoktu? Yoksa bize soruların cevapları verildi sizi teğet mi geçti? Yapmayın etmeyin, ileride hukukçu olacaksınız, sınav sistemi olabildiğince adildi. Adaletsizlik olduysa o da dershaneye gidecek parası olmayan öğrencilere oldu. Yıllık 20.000 Türk Lirası okuluna öğretim masrafı veren öğrenciler aleyhine bir adaletsizlik olduğunu kanaatini paylaşmıyorum.

Daha öncede belirttiğim üzere, avukatlık sınavı gelene kadar, sistemde devlet üniversitelerini kazanan öğrenciler aleyhine bariz bir adaletsizlik söz konusudur. Esenlikler.
Sayın Raşit Tavus, öncelikle ''Türkiye'deki hukuk sınav sistemi çok mu adil'' cümlesini kullanmadım.
bizler de o sınava girdik.aslında biz demesem daha doğru olur.çalışmayıp da girmiş kişiler vardır mutlaka.Ben Türkiye geneli yapılan bir sınavda iyi bir derece yapmıştım o öss çalışma dönemi içinde.inanın çok da çalıştım cok da başarılıydım.Lakin öss de olmadı.Her işte bir hayır vardır dedim sınavdan çıktıktan sonra.bu durum sadece çalışmayla alakalı olsaydı ben belki de şuan ankarada istanbulda marmarada falan olurdum.
o çalışmadan sınava girip hukukun gerektirdiği belirli kapasiteye sahip olmayıp da hukuk okuyanlara açıkçası ben de sinir oluyorum.Benim size muhalefet olmamdaki durum bu değil.Sizlerin herkesi aynı katagoriye koymanızdır.Ama çok da sıkıntı değil benim için o şurda hukuk okumuş bu burda..herkes kendine bakmalı kendini yetiştirmeye kafa yormalı.
''dersane adaletsizliği''nin sebep unsuru da ben olmasam gerek Ben de isterim kimsenin maddi imkansızlıklardan dolayı zor duruma düşmemesini.Kimisi malıyla imtihan oluyor kimisi sabrı,eşi ve cocukları ile..Hoş bu da insanın inanclarıyla ilgili bir durum.
Son olarak ifade etmek istiyorum..''adeletsizliğin mimarı'' olarak gösterdiğiniz vakıf üniversitesi öğrencileri bir değildir.o düşündüğünüz maddi standartları binbir güçlükle karşılayanlar var.zor durumda olanlar var.Herkesi aynı kefeye koymamanızı dilerim..Saygılarımla