Mesajı Okuyun
Old 22-09-2004, 20:39   #1
Av.Mehmet Saim Dikici

Varsayılan Mesajlarin Kurallara Aykırılığının Takdiri..

Alıntı:
Eğer burada eleştirilen nokta mesajların silinmesi değil de, mesajlar silinirken takdir yetkisinin hatalı kullanılması (yani kurallara aykırılık olmadığı halde mesajların silinmesi) ya da moderatör işleminin gerekçesi olan kuralın kendisi (örneğin politika yasağı) ise bu konudaki görüşlere -katılabilirim ya da katılmayabilirim ancak- sonsuz saygım var. Bu konularda tartışmaya devam etmek isteyen üyelerimizin Site Hakkında alanında yeni bir konu başlığı açmalarını rica ediyorum

Sayın Admin'in açık teklifini -hiç bir kasıt taşımadan- * bu başlık altında tartışmaya açmak istiyorum.

1) Silinecek mesajları THS yönetimi karar almak suretiyle mi icra eder?

Denilebilir ki:

''Adam ahlak sınırlarını zorlayan küfürlü söz, hakaret vs. cümleler sarfettiği halde, THS yönetiminin bir şekilde irade oluşturmasını beklemek mümkün olabilir mi? ''

Cevabım: Tabidir ki açık küfür, hakaret vs. anında müdahale silinmelidir ancak silinmeden önce bir kopyasının THS yönetiminin bilgi ve onayına sunulması için saklanması gerekir.

2) THS yönetimi mesajları değerlendirirken objektif davranıyor mu? Kararların uygulanmasında ayrımcılık, sübjektif yaklaşım söz konusu olabilir mi?

Benim fikrim: THS yönetiminin alacağı ''ortak karar'' tereddütsüz tarafsızdır.

Tek kişilik kararlar için aynı sözü söylemem mümkün değil.

Saygılarımla.

* = Siyaset yapmak ya da başkaca bir şeyler yapmak gibi amacımın olmadığını özellikle belirtmek istiyorum.