Mesajı Okuyun
Old 16-03-2010, 23:20   #48
Av.Mehmet MEMİŞOĞLU

Merhaba,
Mesleğe yeni başlayan bir avukat olarak bir iki istisna hariç asık yüzlü hakim ve savcılara rastlamadım dersem sizi şaşırtır mıyım? Rastladıklarımda her nedense mesleğe yeni başlamış olan hakimler ve savcılardı . Elmalarla armutları karıştırmama olayına gelince stajımı Osmaniye Adliyesinde yaptım ve her yönden şanslıydım sanırım. Çünkü o dönem de gerek yanında staj yaptığım hakimlerimizden gerekse staj ve yanında staj yapmıyor olsam da o arada tanışmış olduğum hakim ve savcılarımızdan takıldığım konularda yardım istediğimde "buyrun avukat bey" veya eğer konu uzunsa hemen telefona sarılarak "ne alırsınız avukat bey" diye sıcakkanlı yaklaşımlarla hep güleryüz ve ellerinden gelen herşeyi yaptıklarını gördüm ve yaşadım.
Öyle ki şu anda Ankara' da görev yapan Adalet komisyonu başkanımız olan Sayın Cengiz TOPAKTAŞ hakimime bir evrakımı imza için götürdüğümde ertesi günki duruşmaya hazırlanmak amacıyla dosyalar içinde kaybolmuşken sorduğum bir soru ile ilgili olarak bilgi vermek için dosyaları bırakmış ve beni bilgilendirmişti. Sanığa " ........., seni heyet olarak dinlemeye hazırız, neler oldu anlat bakalım" diyen Osmaniye 2.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Gökçe YILDIRIM (ki eşi 2.Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Süheyla YILDIRIM ve kendisi yeter ki soru sorun yardımcı olalım birşeyler öğretelim çabasında idi) , Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi (şu anda Konya'da görev yapıyor, tüm stajyerlere hukuku sevdiren personelinin "BABA" olark andığı, ceza verdiği sanığa vallahi de ben bunu hakettim diyen ) Necdet YÜKSEL, , Yine Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Figen APAÇIK, Aile Mahkemesi Hakimi Osman KİPER ( ki staja başladığım gün Avukat bey Karşı Davayı araştırıyorsun, geliyorsun tartışıyoruz diyerek ev ödevi vermişti ), Başsavcımız Abdullah BAYIR, savcılar Abdullah GÜDENDEDE, M.Selim KİRAZ sadece şu anda aklıma gelenlerdir. Umarım ve dilerim hukuk camiamız böyle hakim ve savcılarla oluşurve tüm meslektaşlarımız hep böyle hakim ve savcılarla karşılaşır.