Mesajı Okuyun
Old 03-03-2009, 18:33   #46
sakliben

Varsayılan Hepsinin yüreklerine sağlık

Her duruşmada gönlümüzü fetheden o kadar çok hakim, savcı meslektaşımız var ki birini yazsak diğerinin hakkı geçecek. Ama bir örnek vermek babından yalnızca birinden bahsedeyim:
Bakırköy İş mahkemelerinden birinde duruşma sırası bekliyoruz. İşveren vekiliyim ve o celse şahitlerimi dinleteceğim. Şahitler de müvekkil firmanın önemli mevkilerinde çalışan şahıslar. O sebepten hem kendileri, hem de firma tarafından duruşmanın bir an önce bitmesi hususunda telkinler var. Fakat önceki duruşmalar uzadıkça uzuyor, sinir katsayım arttıkça artıyor. Nihayet sıram geldiğinde hakim bey bana ve diğer bekleyen avukatlara hitaben, gayet kibar bir şekilde "Kıymetli arkadaşlar, sizlerin kıymetli vaktini alıyorum ama maalesef bugün tanıklı duruşmalar var hep, hakkınızı helal edin" deyince bende sinir minir kalmadı. Dedim ki içimden, işte avukatın gönlünü almak bu kadar basit. Kendisini sonraki duruşmalarında da izledim ve hep böyle içten, samimi olduğunu gördüm.
Davayı aleyhime karara bağladınız ama hakkım (varsa tabi ) size helaldir. Sağolun, varolun Sn. Mehmet ÇAMUR...