Mesajı Okuyun
Old 10-03-2017, 15:36   #23
tiryakim

Alıntı:
Yazan ilava
Değerli arkadaşlar;
Yaklaşık 11 yıldır Sinerji Mevzuat-İçtihat ve İcra proğramlarını kullanmaktayım. Genel itibariyle memnunum da. Ancak yıllık güncelleme ücretleri bana biraz yüksek geliyor. Bu yıl yine güncelleme zamanım geldi, 11 yılın hatırına indirim yapmalarını istedim ancak hiç indirim yapmamaktalar. Konuştuğumuz zaman kendileri de pahalı bir proğram olduklarını kabul ediyorlar ve indirim yapmama gerekçesi olarak, “kimse sizin gibi direnç göstermiyor, %98 meslektaşınız tek kelime etmeden yenilemeyi kabul ediyor” benzeri sebepler öne sürüyorlar. Ben de her iki proğramı da yenilemedim.
Sizin de yaşadığınız gibi, proğramcı, işte şu kadar taksit aylık 99 lira düşer ne olacak ki diyor. Sigortacı benzer şeyler. Öteki, beriki ... derken meslek hayatımız boyunca öde babam öde canımız çıkıyor. Mesleğimizin hali, ve kazandığımız para ortada. Bu ortamda mesleğimiz ve meslektaşlarımız için bir şeyler yapalım diyorum.
Bu nedenle adı geçen proğramları kullanan arkadaşların, her iki program için yıllık 750,00.TL olan yenileme ücreti yerine 500,00.TL ücret teklif etmelerini, bu fiyatı kabul etmedikleri sürece de yenileme yapmamalarını teklif ediyorum. Belki yoğun icra işi olan arkadaşlar icra proğramından vazgeçemeyebilir. Onlar da Mevzuat-İçtihat proğramını yenilemesinler.
Ayrıca bu gruba dahil olmayan çevremizi ve hatta baroları da bu harekete dahil edebiliriz. Bu şekilde bir toplu hareketten olumlu sonuç alabileceğimizi düşünüyorum.