Mesajı Okuyun
Old 17-02-2020, 09:59   #2
Av.mehmet.av

Alıntı:
Yazan Av. Damla Durmuş
Merhaba meslektaşlarım. Ecrimisil ve meni müdahale davamda itirazlarım üzerine 3 defa fen bilirkişisi raporu alındı. 1 defa hesap bilirkişisi raporu alındı. 14 sayfadan ibaret hesap bilirkişisi raporuna 14 sayfa itiraz yazdım ve hemen her sayfaya ayrıntılı olarak itiraz ettim. Hesaplamada da hatalar var. Davacı olmayan hissedarın payı da hesaplamaya dahil edilmiş ve Mahkeme ek rapora göndermedi ve harç tamamlamak için 1 ay süre verdi ! Ve ayrıca bir önceki celse de tekrar hesap bilirkişisine gönderilecek şeklinde ara kararı olmasına rağmen, ara kararından rücu ederek, ek rapora göndermedi. Şimdi bu durumda ben yanlış hesaplamaya göre harcı tamamlamak istemiyorum. Ecrimisil hesabı da hatalı ıslah etsem 1 defa ediliyor. Mahkemenin ara karardan dönmesi talepli ayrıntılı dilekçe yazmayı düşünüyorum. Sizce ?
Meslektaşım ecrimisil yönünden diğer hissedarların payları da hesaplanmış olsa da siz müvekkilinize düşen pay üzerinden dava değeri üzerinden ıslah edin ve yine aynı şekilde el atmanın önlenmesi talebinizi de taşınmaz değerinin müvekkilinize düşen kısmı üzerinden harç yatırabilirsiniz diye düşünüyorum.