Mesajı Okuyun
Old 14-02-2014, 16:18   #5
Av. Ali YILMAZKARA

Alıntı:
Yazan Av.Numan Sufracı
O halde yapmanız gereken sitenin bağlı olduğu ilgili Tapu Sicil Müdürlüğünde tescilli olan Yönetim Planınızı değiştirmeniz. Bunu yapabilmek için Kat Mülkiyeti Kanununa göre bütün kat malikleriin 5/4'nün imzası gerekir.
Kat malikleri arasında beştte dörtlük çoğunluk oluştuğunda , ilgili Tapu Sicil Müdürlüğünde Yönetim Planı değişikliğini onaylatabilirsiniz. Yeni hazırlayacağınız yönetim planını da tek bir yönetim olarak değil , her bir blok için ayrı ayrı yönetim planı hazırlamanız , gerekir.

Benim de benzer bir dosyam var 2 bloklu site ama tek yönetim var (pratikte fonksiyonu yitmiş) iki blok neredeyse birbirine düşman. Çünkü bloklardan birinde aidat toplanamıyor, sakinleri sıkıntılı insanlar. Buna rağmen bloklardan biri ekonomik sebeplerden dolayı ayrılmak istemiyor. Bizim blok ise bağımsız olmak ve diğer bloğun yükünden kurtulmak istiyor. 5/4 çoğunluk yakalamak mümkün değil hani belki %60 sağlanır ancak...

Bu noktada Kat Malikleri Kurulunda toplantı talep edip ayrılmayı teklif olarak götürüp kabul görmeyen kararı mahkemeye mi taşımalıyız? Bu hususta fikir verecek yol gösterecek meslektaşlarıma şimdiden teşekkürler.