Mesajı Okuyun
Old 13-08-2008, 13:42   #35
avrupayakası

merhabalar..ben istanbul üniversitesi mezunuyum..ve deniz ticaretini(sigorta hukuku da bu dersin devamı niteliğindedir)çok sevdim..deniz ticaretinde özellikle pratik dersler bana bu dersi sevdirmeme etken olmuştur.tek numaralı öğrenci olmak da benim için deniz ticaretinde büyük bir şanstı diyebilirim.hocamızdan asistanımıza(muhteşem anlatım) kadar hep pratik dolu derslerle bu alana gönlüm kaydı..deniz ticaretinde ilk şart ingilizce bilmektir..çünkü sözleşmeler,klozlar bunların hepsi ingilizcedir..ikinci olarak bu davalar sizin ayağınıza gelmez,bunlar için çevre de yetmez,geniş bir bağlantı oluşturmanız gerekmektedir ki bu da üst seviyede tanıdık bulmanızla sağlanır=/deniz ticareti alanı daha çok istanbul da mevcut bulunmaktadır(DİĞER ŞEHİRLERE ORANLA)ve istanbuldaysanız ya master yapmalısınız ve bu zaman zarfında bu alanda çevre yaparsınız ya da şanslı iseniz bir rastlantı sonucunda deniz ticareti yapan avukatla tanışabilirsiniz=)) yada eger staj yapıyorsanız tecrübeli ve yılların avukatı olan patronunuzda size yardımcı olabilir..fakat bu alan çok kapalı bir alandır çünkü büyük paylaşımlar vardır ve kimse paylaşmak istememektedir..ancak bu iş için öncelikle deniz ticareti kitaplarının ve pratiklerinin kurdu olmak gerektiğine inanıyorum..master konusuna gelince ,evet ingiltere bu alanda en iyi olduğunu çevrem sayesinde öğrendim ancak maltayı da es geçmemek gerekmektedir..malta da olanaklar öğrenciler için daha uygun..ancak master yapmadan önce bu alanı gerçekten iyi bilmek,STAJDA OLSUN AVUKATLIK YASAMINDA OLSUN DENİZ HUKUKUYLA İÇLİ DIŞLI OMAK, diğer arkadaslarımızın dediği gibi bize daha fazla imkan sağlayacaktır..ayrıca burada avukatlarımızada iş düşmektedir..kapalı bir alan yerine,bu hukuk dalımızı geliştirmek yeni avukatlar yetiştirmek ve geride kalanlara miras bırakmak bu mesleğin erdemlerindendir..beni geçer diye düşünmek yerine,biraz da ülkeyi ve ülkedeki gençleri yetiştirmenin hem onlar için hem de biz gençler için hem de güzel ülkemizin geri kalmışlığını önlemek için en iyi yol sanırım..ilkokul sıralarındayken söylenirdi ya hep..dört tarafı denizlerle çevrili ülkemiz diye..o denizlerdeki hukuku hep beraber daha üst seviyeye ulaştırmak dileğiyle..