Mesajı Okuyun
Old 05-06-2012, 18:17   #9
suskun_juliette

Merhabalar
Öncelikle siz eşsiz insanlara destekleriniz için sonsuz teşekkürler. Tüm kalbimle çok teşekkür ederim sizlere.

Hayat o kadar ilginç ki. Çok güzel bir şey oldu bugün.Ama sizlerin temennilerinin etkisi var bunda, kesinlikle yadsınamaz. Ne mi oldu?

Bugün büroya gittim, birkaç saat sonra işten ayrılmak istediğimi söyledim. Dünkü gibi tartışmadı, kal diye diretmedi. İstediğim buydu, kırıldıktan sonra bir şeyler asla eskisi gibi olamaz. Sonrasında çıktım bürodan bir yerde iki bardak çay içtim, duygularımı içime sindirmeye çalıştım. Kendimi halsiz hissedince eve gitmek için metroya bindim. Abim kadar sevdiğim icra memuru beni aradı ve hakkımda ön soruşturma başlatıldığını söyledi. Hacze beraber gitmiştik, borçlunun eşi hazırdı, hacze değil de sanki çay içmeye gelmişiz gibi kayıtsızdı.Eşyaları yazdım, muhafaza yaptırmadım, süre verdim, oradan ayrıldım. Beni şikayet edeceğini söylemişti borçlu, hakaret etmişim,iftiraya uğradığımda çok sarsılmıştım, Mart ayıydı. Sonra büroyu arayıp ben avukatı şikayet edeceğim dediğinde, bu notu işgüzar katip klavyeme her açıdan görülebilecek şekilde tuşların arasına sıkıştırarak koymuştu. Bana kalırsa şahsi öc için yeterli değil, gazeteye ilan verseydi, bizim avukatı savcılığa verecekler, haberiniz olsun diye. Bu olay son damlaydı, bana blöf yapıyor, bir şey olmaz dediler. Meğer iki hafta önce tanıklık için çağırmışlar icra memurunu, o da her şeyi gerçekten olduğu gibi dosdoğru anlatmış. Şok üzerine şok, apar topar icra dairesine gittim, dosya kapsamını öğrenmek için. Terasta bugün ağlayan bir avukat vardı, gören görmüştür, o bendim.İcra memuru bana moral veriyor, pes etme diyor, ben de bıraktım bu mesleği abicim, doldu artık sabır kasem diyorum. Her şey bitmişken bir anda telefonum çalıyor. Karşımdaki ses beni bugün iş görüşmesine çağırıyor, baroya aylar önce verdiğim ilandan dolayı aramışlar. Hayat ne kadar ilginç değil mi benim değerli meslektaşlarım? Ben ölmedim, ölmemi de istemiyor sanıyorum adalet. Ama bakın, burada her birinizin iyi dilekleri, duaları vücut buldu. Yarın görüşmeye gideceğim, kriterleri hep belirleyen ben olsam da sonrasında kontrolü sağlayamadım. Bakalım bu sefer bir şey olur ya da olmaz ama Adalet Bakanlığı'na gönderilen dosyama rağmen "Ben varım!"

Bu arada ben borçlunun eşine güya hakaret etmişim, ama beni borçlu şikayet etmiş. Haciz tutanağında imzası yok. O kadar kontrolden çıksam muhafaza yapar, zarar vermeye bizzat çabalardım. Tanık olarak icra memurunu göstermiş, o da zaten gerçekleri anlattı. Buna rağmen adalet inşallah tecelli eder. Konu ben olunca bahtım karşımda pis pis sırıttıkça olabileceklerden pek emin olamıyorum

-Saygıdeğer Av. Engin Ekici, ne kadar iyi yüreklisiniz, çok teşekkürler.
-Saygıdeğer meslektaşım Yıldız Hukuk, dilerim bu durumlar artık nihayet bulsun. Mesleğimiz hak ettiği konumda olsun. Sizin kadar dirayetli olmak için gayret edeceğim.Çok teşekkürler.
-Saygıdeğer Avrasya, söyledikleriniz çok etkileyici. Ve çok haklısınız. Yüreğinize sağlık. Çok teşekkürler.
-Saygıdeğer Av. Cengiz Aladağ dürüst olduğumu düşündüğünüz için çok sevindim, onur duydum. Sizin kadar dürüst ve bilgi deryası olabilmek istiyorum, umarım olacak.
-Saygıdeğer Av. Hakan Eren, haklısınız gerçekten. Desteğiniz için çok teşekkürler.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM, İYİ Kİ SİZLER VARSINIZ.