Konu: Nafaka Hk.da
Mesajı Okuyun
Old 02-05-2017, 15:52   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka Hk.da

Öncelikle Merhaba;
2014 yılında başlanan boşanma davası geçtiğimiz 2016 mayısında sonuçlanmıştır.
Bu dava ile ilgili eski eşim çocuk için hiç bir şekilde nafaka ödemesi yapmamıştır. Ayrıca boşanma davasından dolayı tarafıma ödemesi gereken yaklaşık 30.000 TL tazminatı da ödememiştir. bu hususlarda avukatımıza bu alacaklardan dolayı yasal faizi ile birlikte almasını parayı alamıyorsa icra takibine başlanmasını 1 senedir söylememe rağmen avukatım eski eşimin çalıştığı firmayı bulamadığını(TC Kimlik Numarasından Hangi Firmada Çalıştığını Avukatlar Görüyor diye tahmin ediyorum)icra yazısının gönderildiğini fakat cevap gelmediğini defalarca söylemiş defalarca yazıyı gönderttim. Firmanın adres ve telefon bilgilerini en son yaklaşık 1 ay önce kendim bularak avukatıma bilgisini verdim. bugün aradığımda icra memurunun masrafını yatırdığım halde kağıdı firmaya göndermediğini söyledi. hatta icra memuruna gidin diye bilgi verdi.
Benim sorum burada kusurlu bizim avukatımız mı icra memuru mu firma mı? bu konuyla ilgili şikayetimi kime yapabilirim veya bu icra dosyasını nasıl sonuçlandırabilirim. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.