Mesajı Okuyun
Old 28-10-2008, 12:13   #42
av_sibelll

Karar

Dün bir ihtar için notere gittim ve çalışan memura kimilk isteyince ona avukat kimliğimi verdim. Ama o memur yanındaki kıdemce daha büyük olan memura 'ama bu avukat kimliği , nüfus cüzdanı olması gerekir' dedi. O bayan da artık avukat kimliği resmi kimlik niteliğinde olduğunu, bütün bilgilerin avukat kimliğinde yazdığını söyledi. İnanın Sayın Ferrarif398 in yaşadığı bu üzücü olayın bir an noterde de yaşanacağını düşündüm ve üzüldüm. Ama yaşanmadı. Sayın Ferrarif398 in Ahime başvurmuş olması onun ne kadar cesur ve haklarını aramayı bilen bir meslektaşımız olduğunu gösteriyor. TBB nin bu konuda davaya müdahil olmakla birlikte yapabileceği çok şey var. Sayın Ferrarif398 in de belirttiği üzere bu saygısızlık TBB ye karşı da yapılmıştır. Bunun için her baroda yer alan meslektaşlarımızın CMK ödemesi yapan bankaların önünde birer basın açıklaması yapması gerektiğini,buna yönelik barolarca bir çalışma yapılması gerektiğini ve TBB nin de daha sonrasında Ankara' da protesto şeklinde çok katılımlı genel nitelikte bir eylem düzenlemesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun için tüm meslektaşlarımızın TBB' ye mesaj atması gerekmektedir. Bu sorun hepimizin sorunudur.Ayrıca bu konunun TBB tarafından medyaya taşınması gerektiğini de düşünüyorum. Zira medya insanlara daha hızlı ulaşabilecek bir araçtır. İyi çalışmalar.