Mesajı Okuyun
Old 09-08-2012, 12:44   #23
coskunomer38

Varsayılan Kolay olan öldürür zor olna ise yaşatır...

Öncelikle siz meslektaşımı tebrik ediyorum ki iyi bir bölüm seçmiş başarmış bitirmiş ve avukat olmuşsunuz.Bu başlı başına bir tebrik konusudur.Çevrenin yada ekonomik şartların neler getirdiği ve götürdüğü o kadar da önemli değildir.

Mesleğimiz zor bir meslektir.Ancak bir o kadar da güzel ve onurludur.Çeşitli kimselerin yada grupların mesleğimize başık açısı ne olursa olsun bu bizim meslek aşkımızı söndürmemelidir.Bu meslek mücadele mesleğidir.Mesleğimize sahip olmak isteyip da sahip olamayan bazı kesimler bazı eksik yanlarını meslek mensuplarımıza saygısızca davaranarak gidermek istemektedirler.

Bu meslek de biz avukat olarak bıkar ve yılarsak,hukukun ve adaletin sesi kimler olacaktır.Tabiki de kimseler olmayacaktır.Bunun ne sadece mahkeme hakimleri ne sadece savcılar ne de kolluk yapabilir.O açıdan bizler demokrasi ve hukukun garantörleriyiz.

Mesleğin en sıkıntılı yanlarından olan icra işlerini öne sürerek mesleğimize karşı soğumayalım lütfen.Mesleğimiz icra işlerinden ibaret değildir.İcra da görülen yakışıksız davranışlarda bizim suçumuz değildir.Kişinin kendine verdiği değere göre yaklaşımının sonucudur.Eğer kişi ahlak kavramıyla ilişkili değilse bizlere yapacağı saygısızca davranış bizim değerimizi değil o şahısların değerini ölçkmekte ve göstermektedir.

Üzülmeden ve yılmadan meslek etiğine bağlı olarak avukatlığımızı yapalım.Bazı değerlerimizi ufak hesaplar uğruna ,paralar ve çeşitli menfaatler uğruna harcamayalım.Biz her ne kadar serbest meslek mensubu olsak da kamunun özü ta kendisiyiz.Birilerin bunun aksini iddia etmesi bizi vazgeçirmemeli ve bize kendi düşüncelerinin doğru olduğu kanaatini uyandırmamalıdırlar.Biz avukatız ben avukatım."Adalet için avukat,avukat için adalet " sözüyle son verelim...