Mesajı Okuyun
Old 21-09-2011, 21:08   #20
Av.Suna SOYDAŞ

Ben de bir kaç kere inceleme talebime red cevabı almıştım. İlk red cevabını alınca çok şaşırdım ve mahkeme kalemini arayarak nedenini sordum. Bana vekaletim olmadığı için redddedildiğini söylediler. Ben de vekaletimle olsa zaten onay zorunluluğumun kalmadığını, istediğim dosyayı inceleyebildiğimi, onay butonunun vekaletsiz dosyalar için konulduğunu açıkladım. Cevap olarak "biz bilemeyiz, hakime hanım öyle istiyor "denildi.Yılmadım bu sefer Hakime hanımı aradım,Hakime hanım da aynı cevap verdi, aynı açıklamalarımı ona da yaptım. Karşılığında "ben böyle uygun görüyorum" dedi. Ben de sistemi iyi inceleyin dedim. Akabinde bir daha onay istedim. 2 gün sonra onay verdi. Bu olaydan sonra maalesef başka mahkemelerden gene red aldım. Son zamanlarda neden onay istediğimize dair bir kutucuk konmuş oraya. Mahkeme sanığının adını vererek vekaletimin olduğunu ancak dosyayı incelemeden vekaletname koymak istemediğimi açıklamama rağmen gene red aldım.
Konu ile ilgili Baro Başkanlığı'na yaklaşık 2 ay evvel müracaat etmeme rağmen ben de henüz bir cevap almış değilim.