Konu: Kısaca
Mesajı Okuyun
Old 22-02-2010, 16:02   #18
Av.Cengiz Aladağ

Epey oldu, Armağan abiye sormuştum neden artık KHS'ye girmediğini. "KHS'ye girince kendimi lunaparktaki çocuk gibi hissediyorum, çıkmak istemiyorum." biçiminde özetlenebilecek bir yanıt vermişti.

Doğru söylüyordu; ben de birbuçuk yıldır lunaparkta bir çocuk gibi hissediyordum kendimi burada. Halka atıyor, uçan sandalyelerde uçuyor, dönme dolapta dönüyor, 3 penaltı çekiyor, atlıkarıncaya biniyordum; eğleniyordum.

"Olmamış şiir"lerime, pencere önü izlenimlerime ve "Kısaca"larıma ilk evsahipliğini yaptı KHS. Kiminin beğendiği, kiminin dalga geçtiği "günaydın"larıma da...

Dertleştiğimiz, paylaştığımız oldu. Kızımın hastalıklarına "geçmiş olsun"ları da buradaki dostlarımdan aldım, oğlumun sınav başarısına "kutlarız"ları da...

Resmi olmayan toplantıları burada organize ettik, toplantı sonrası değerlendirmeleri burada yazdık. Toplantı dedik ama aslında yedik, içtik, eğlendik.
Gevezelik ettik burada, şakalar yaptık, güldük. Kimi zaman da kırıldık, üzüldük ama çok uzatmadık. Güzel haberler aldık bazen, sevindik. Ferudun askere gitti, burada merak ettik, özledik hiç görmediğimiz birini. Özge'nin başarısını burada kutladık. Süperkardeşin Cuma günü günaydınlarına ve forum programının izin verdiği kadar kullandığı imlere hepimiz burada aşina olduk. Balık sevmeyen kardeşimiz, burada kurduğumuz dostluk nedeniyle geldi balık lokantasında yapılan toplantıya. Adli Tip'in espri yeteneğini ve zekasını burada gördük, takdir ettik, bedava "stand-up" izledik. Nur ablayla takışmak güzeldi, birimiz diğerine sataşmadığımız zaman nedenini merak ettik, özledik tatlı kavgaları. Martı kardeşin topuk kırığını doktoru bile bizim kadar ayrıntılı izlememiştir, dışarı çıkabildiğinde bizim kadar sevinmemiştir.

Ve bunun gibi yüzlerce güzel şey...

Aramıza sonradan katılanlar da hemen kaynaştılar. Örneğin Sandman; sanki aylardır tanışıyormuşuz gibi içten, sıcak...

Sıcak bir yerdi KHS. Dostçaydı.

Ama en son, çarpışan arabalara bindim lunaparkta. Sevmedim çarpışmayı, iniyorum zil çalmadan.

Ve çıkıyorum lunaparktan. Annem "eve geç kalma oğlum" demişti...

(21.02.2010)